Đurić z drugim časom v finale na 200 m prosto v Riu, Tiršek sedmi v disciplini R5 leže

Rio de Janeiro, 13. 09. 2016 20.42 |

Slovenski plavalec Darko Đurić se je v svojem tretjem nastopu na paraolimpijskih igrah v Riu uvrstil v finale na 200 metrov prosto v kategoriji S4. V predtekmovanju je dosegel drugi čas. Franček Gorazd Tiršek pa je v disciplini R5 z zračno puško leže osvojil sedmo mesto.

Đurić je doslej na igrah nastopil na 100 metrov prosto v kategoriji S4, kjer je bil peti, ter na 50 metrov delfin v kategoriji S5, kjer je prav tako prišel v finale in bil osmi. Danes bo finale na 200 metrov prosto na sporedu ob 20.30 po brazilskem času oziroma v noči na četrtek ob 1.30 po slovenskem. Đurić je v predtekmovanju plaval 3:05,03, premagal ga je le Korejec Jo Gi Seong s 3:03,63.

Đurić je v lovu na paraolimpijsko medaljo.
Đurić je v lovu na paraolimpijsko medaljo. FOTO: Drago Perko

Tiršek sedmi v disciplini R5 leže
V finalu je Tiršek izpadel v drugi seriji na izpadanje, potem ko je v zadnjem strelu zadel 10,6 kroga, kar pa ni bilo dovolj za nadaljevanje. Rešilno šesto mesto je bilo takrat zanj sicer oddaljeno le 0,1 kroga.

Pred tem je v finalu začel na petem mestu, a je nato že v prvi seriji na izpadanje padel na sedmo in se le za las izognil predčasnemu slovesu, ki pa ga je nato doletelo dva strela pozneje. Paraolimpijski zmagovalec je postal Ukrajinec Vasil Kovalčuk, drugi je bil Korejec Geunsoo Kim, tretja pa Američanka McKeena Dahl. V predtekmovanju je imel Tiršek četrti izid.

V tej disciplini sta nastopila še Veselka Pevec in Damjan Pavlin, ki pa sta s 13. in 21. mestom ostala brez finala.