Pariz, 26. 07. 2015 19.48 |

Nemec Andre Greipel je zmagovalec sklepne 21. etape letošnje kolesarske dirke po Franciji. Po pričakovanjih pa je 102. dirko dobil Britanec Christopher Froome, ki je v soboto na vzponu na Alp d'Huez obdržal rumeno majico. Froome je bil najboljši že leta 2013.

Sama etapa je bila zaradi dežja v Parizu formalnost in Christipher Froome je v skladu s prikrojenimi pravili, ki veljajo v primeru dežja, slavil že ob prihodu v Pariz. Tam so nato kolesarji vozili zadnje kroge na Elizejskih poljanah in ekipe so sprinterjem, med katerimi je bil najmočnejši Andre Greipel, pripravljale izhodišče za sklepni sprint. Drugo in tretje mesto sta osvojila Francoz Bryan Coquard in Norvežan Alexander Kristoff.

V skupnem seštevku dirke je Kolumbijec Nairo Quintana na drugem mestu za Froomom zaostal za 72 sekund, Španec Alejandro Valverde na tretjem mestu je zaostal skoraj pet minut in pol. Edini slovenski predstavnik na dirki Kristijan Koren je bil na današnji etapi 26., skupno pa je kolesar Cannondala osvojil 64. mesto.

Froome je na dirki osvojil tudi majico za najboljšega gorskega kolesarja, najboljši sprinter je bil že četrto leto zapored Slovak Peter Sagan, najboljši mladi kolesar Quintana, ki se je z Movistarjem veselil tudi ekipnega uspeha, za najbolj borbenega kolesarja pa je bil danes izbran Francoz Romain Bardet.