Francozi in Švedi na EP za devet golov premagali svoja tekmeca

Zagreb, 22. 01. 2018 19.46 |

T.Š./STA
1

Na rokometnem EP sta bili na sporedu še dve tekmi drugega dela. V skupini 1 je Francija visoko premagala Srbijo (39:30), na večerni tekmi pa je bila nato Švedska prav tako za devet golov boljša od Belorusije (29:20).

Prvo tekmo dneva so zanesljivo dobili Francozi, ki so Srbijo premagali z 39:30 (19:12) ter si na široko odprli vrata polfinala. Francija ima zdaj v tej skupini štiri tekme in štiri zmage (skupno na EP pa pet), z osmimi točkami pa so francoski rokometaši že povsem blizu uvrstitvi v polfinale. V zadnji tekmi te skupine se bodo v sredo pomerili z domačini Hrvati. Hrvati in Švedi imajo po šest točk, a so v boljšem položaju Švedi zaradi zmage na medsebojni tekmi.

Na drugi strani lestvice so Srbi, ki ostajajo brez točke v tem delu tekmovanja. Danes so bili blizu le na začetku tekme, do izida 7:7. Ob koncu prvega dela so Francozi dosegli štiri zaporedne zadetke, prednost pa je bila tako že ob polčasu skorajda neulovljiva. V nadaljevanju je Francija rutinsko pripeljala dvoboj do konca in novih dveh točk. Najboljša strelca Francije sta bila Luka Karabatić in Raphael Caucheteux s po sedmimi goli, pri Srbiji pa jih je sedem zbral tudi Nemanja Zelenović.

Francozi in Švedi so zanesljivo zmagali.
Francozi in Švedi so zanesljivo zmagali. FOTO: AP

Tudi Švedska je hitro upravičila status favorita, ob polčasu vodila za pet, v drugem delu pa so Skandinavci prednost še povečali in na koncu ni bilo nobenega dvoma o zmagovalcu, slavili so za devet golov (29:20). Hampus Wanne in Albin Lagergren sta bila s po štirimi goli najboljša strelca Švedske, pri poražencih pa sta prav tako po štiri gole prispevala Artsem Karalek in Vladislav Kuleš.