Froome zadržal rumeno majico, 18. etapo dobil hribolazec Barguil

Pariz, 20. 07. 2017 16.17 |

T.Š./STA
0

Na kolesarski dirki po Franciji je na 18. etapi slavil Warren Barguil, skupno vodstvo je zadržal Chris Froomem, ki ima 23 sekund prednosti pred Romainom Bardetom. Najboljši Slovenec je bil Jani Brajkovič na 43. mestu.

Francoz Warren Barguil je z etapno zmago v 18. etapi kolesarke dirke po Franciji le še potrdil status najboljšega hribolazca. Kolesar ekipe Sunweb, nosilec pikčaste majice najboljšega na gorskih ciljih, je imel največ moči tudi v etapi, ki se je končala z vzponom na prelaz Izoard. Francoz je za 20 sekund premagal Kolumbijca Darwina Atapumo. Za Barguila je to druga etapna zmaga na letošnji dirki, z njo je tudi napredoval na deveto mesto v skupnem seštevku.

V boju za rumeno majico je bil domačin Romain Bardet boljši od vodilnega Chrisa Frooma, s tretjim mestom je dobil bonifikacijske sekunde, zaostanek za njim zmanjšal na 23 sekund, toda to najbrž ni tisto, kar si je pred etapo želel.

Po zgodovinskem uspehu v 17. etapi slovenski kolesarji niso imeli uspeha, nobenega ni bilo med najboljšimi, sredin junak Primož Roglič je zagotovo varčeval moči za sobotni kronometer, ki bo tudi odločil zmagovalca dirke. Najboljši Slovenec v etapi je bil Jani Brajkovič, z zaostankom osmih minut in pol je zasedel 43. mesto.