Gajser drugi v kvalifikacijah

Madrid, 23. 03. 2024 17.31 |

Slovenski motokrosist Tim Gajser je v kvalifikacijah za drugo dirko sezone svetovnega prvenstva razreda MXGP osvojil drugo mesto. Na dirkališču Intu Xanadu-Arroyomolinos pri Madridu je bil Jan Pancar 23.

Tim Gajser
Tim Gajser FOTO: AP

Tima Gajserja je v kvalifikacijah ugnal le Španec Jorge Prado, branilec naslova je imel najboljši krog za dobro sekundo hitrejši od Gajserja, skupno pa je bil hitrejši približno 13 sekund. Tretji je bil Francoz Maxime Renaux.

Gajser je na uvodni dirki sezone v Argentini osvojil tretje mesto, Jan Pancar je bil 14., zmagal pa je Prado. Ta tudi vodi v seštevku SP s 54 točkami, Gajser je tretji z 51, Pancar pa 14. s 13.