Gajser dobil prvo dirko, z osmim časom na drugi do skupno tretjega mesta na VN Evrope

Amsterdam, 28. 03. 2016 18.07 |

Tim Gajser je VN Evrope v elitnem razredu motokrosa MXGP zaključil na skupnem tretjem mestu, potem ko je dobil prvo dirko v Valkenswaardu, drugo pa zaključil na osmem. Zmago na veliki nagradi si je privozil vodilni v svetovnem pokalu, Francoz Romain Febvre.

Tim Gajser je dobil prvo dirko za VN Evrope, drugo pa končal na osmem mestu.
Tim Gajser je dobil prvo dirko za VN Evrope, drugo pa končal na osmem mestu. FOTO: Honda

"Imel sem veliko problemov z dirkalnikom, ki mi je dvakrat ugasnil, nato pa ni bil v enem kosu, toda uspelo mi je privoziti do konca," je po koncu VN Evrope razlagal Tim Gajser, ki se je zahvalil družini, še posebej očetu, za vso pomoč pri pripravi na dirko, ki je tokrat potekala na mivki. Gajser je višjo uvrstitev na VN Evrope zapravil na drugi dirki, ki jo je sicer dobro začel, nekaj časa prebil v vodstvu, nato pa z velikimi težavami kar trikrat izgubil veliko časa in na koncu v cilj prišel kot osmi. Drugo dirko je dobil Francoz Romain Febvre pred  Antoniem Cairolijem. "Malo sem se lovil na prvi dirki, težko je bilo. Nad drugi dirki sem želel dobro odpeljati, želel sem si uspeha, na koncu sem ujel še Cairolija in zelo sem vesel," je razlagal zmagovalec VN Evrope Febvre. Drugi slovenski predstavnik Klemen Gerčar (Husqvarna) je prvo dirko zaključil na 27. mestu, drugo pa na 29. Skupno je v SP v vodstvu ostal Febvre, ki ima 137 točk, drugi je Gajser s 124. Naslednja dirka bo preizkušnja v Argentini 10. aprila.

Gajser suvereno dobil prvo dirko
Gajser suvereno dobil prvo dirko za VN Evrope. Pred drugim Nemcem Maximilianom Naglom je imel dobrih pet sekund prednosti, tretje mesto pa je pripadlo vodilnemu v SP Romainu Febvreju. Pogoji so bili vse prej kot lahki, saj se VN Evrope na Nizozemskem vozi v mivki, za nameček pa je motokrosiste na prvi dirki motil še močen dež. "Nisem najbolje štartal, a sem v prvih dveh zavojih uspel prebiti naprej. Bilo je zelo težko, saj je zaradi dežja bilo zelo razmočeno," je po zmagi na prvi (od dveh) dirki razlagal slovenski dirkač Tim Gajser.