Gajser s Hondo drugi na spektaklu na nogometnem stadionu v Gelsenkirchnu

Gelsenkirchen, 09. 10. 2016 08.59 |

Svetovni prvak v motokrosu Tim Gajser je nastopil na spektaklu v Gelsenkirchnu, na dirki Monster Energy SMX. Na prvem takšnem tekmovanju je Gajserjeva ekipa Honda končala na drugem mestu, zmagal je KTM, v razvrstitvi posameznikov je bil slovenski dirkač sedmi.

Dirka Monster Energy SMX je tekmovanje ekip v dvoranskem motokrosu, ki so ga izvedli na nogometnem stadionu v Gelsenkirchnu. Dirkači, v elitni konkurenci jih je nastopilo 23, so tekmovali v treh vožnjah, njihove uvrstitve pa so prinašale točke ekipam oziroma proizvajalcem, za katere so nastopali. Tim Gajser je tekmoval za Hondo, skupaj s Francozom Gauiterjem Paulinom in Rusom Jevgenijem Bobriševim.

V prvi vožnji je sveži svetovni prvak razreda MXGP prepričljivo slavil, potem ko je bil najhitrejši že po startu in dobil tudi "holeshot" za najboljši start. Slabše mu je šlo v drugi vožnji, ko je sicer spet dobil "holeshot", toda nato je naredil napako pri zaviranju in padel. Ko je nadaljeval, pa je sledil še en padec, pri katerem si je tudi nekoliko poškodoval ramo, to vožnjo pa je nato končal v ozadju na 19. mestu. V tretji vožnji pa je bil dolgo na drugem mestu, na koncu pa ga je nekaj tekmecev prehitelo, tako da je bil peti.

Tim Gajser
Tim Gajser FOTO:

V skupnem seštevku ekip so prepričljivo slavili dirkači ekipe KTM Nizozemec Jeffrey Herlings, Američan Ryan Dungey in Francoz Marvin Musquin, ki so zbrali 18 točk. Honda je na drugem mestu končala pri 43, tretji so bili dirkači Kawasakija z 61 točkami. Dungey je bil s sedmimi točkami tudi najboljši posameznik, za njim sta se uvrstila Herlings in Musquin s po 11, Gajser je bil s 25 točkami na sedmem mestu.

V Gelsenkirchnu so nastopili tudi dirkači v evropskem pokalu do 125 ccm, izkazal se je tudi slovenski predstavnik Luka Milec s tremi uvrstitvami med deseterico (dvakrat četrto in enkrat peto mesto), zmagal pa je Danec Mikkel Haarup.