Gajser tudi doma brez konkurence

Puconci, 25. 06. 2015 20.19 |

Na dirki za državno prvenstvo v motokrosu v Mačkovcih je v razredu open zmagal Tim Gajser, drugi je bil Klemen Gerčar, tretji pa Peter Irt. V razredu MX 2 je slavil Luka Kutnar, v razredu MX je bil najboljši Luka Milec.

Gajser v letošnji sezoni blestu tudi na tekmah svetovnega prvenstva.
Gajser v letošnji sezoni blestu tudi na tekmah svetovnega prvenstva. FOTO:
Tretja dirka za motokrosistično prvenstvo Slovenije se je tokrat odvila na skrajnem severovzhodu Slovenije, na Goričkem. Tudi tretjič zapored je trikratni zmagovalec dirke za svetovno prvenstvo v sezoni 2015 Tim Gajser dokazal, da mu doma ni para v kraljevi kategoriji MX Open in velikemu številu navdušenih gledalcev je postregel z novo vrhunsko predstavo.

Dirka je potekala v idealnih pogojih, saj je dež pred dnevom državnosti dodobra zalil odlično pripravljeno stezo. Drugo mesto je zasedel Klemen Gerčar in tretje Peter Irt, ki sta v drugi vožnji prikazala pravi dvoboj za drugo mesto.

Tim Gajser brez težav do zmage tudi na domačih tleh.
Tim Gajser brez težav do zmage tudi na domačih tleh. FOTO: Peter Kavčič

"Vedno grem na dirko sproščen, ne obremenjujem se z rezultatom. Če je glava prava, neobremenjena, bo rezultat prišel sam od sebe. Tudi na dirke za državno prvenstvo ne grem pod pritiskom, predvsem grem zato, ker rad počnem to kar znam najbolje - dirkam z motokros motorjem in v veliko veselje mi je, da to veselje lahko delim z gledalci ob progi. Velika hvala čisto vsakemu od njih, za vso podporo in navijanje," so bile besede zmagovalca Gajserja, ki je ravnokar maturiral in se bo zdaj lahko v celoti posvetil motokros dirkanju.

Naslednja dirka za prvenstvo Slovenije bo 6. septembra v Šentvidu pri Stični.