Uddevalla, 20. 08. 2017 17.41 |

Slovenski motokrosist Tim Gajser je zmagovalec dirke svetovnega prvenstva za VN Švedske. Slovenski dirkač je zmagal na prvi, na drugi dirki pa je bil drugi in je skupno zasedel prvo mesto. V skupnem seštevku točkovanja za naslov svetovnega prvaka vodi Cairoli, Gajser je peti.

Tim Gajser je bil najhitrejši že na prvi od dveh dirk svetovnega prvenstva za VN Švedske v Uddevalli v razredu MXGP. Aktualni svetovni prvak je na Švedskem za 25 novih točk v SP ugnal Nizozemca Jeffreyja Herlingsa in Francoza Gautierja Paulina. Na drugi dirki je Gajser zasedel drugo mesto, hitrejši je bil le Franzoc Romain Febvre, v skupnem seštevku pa je zmagal, kar je zanj tretja zmaga v sezoni. V skupnem seštevku točkovanja za naslov svetovnega prvaka še vedno prepričljivo vodi Antonio Cairoli (631 točk), Gajser je peti (453).

Skupno je na dirki zmagal Gajser s 47 točkami, drugi je bil Febvre (40), tretji pa Paulin (40). Na Švedskem sta nastopala še dva Slovenca, brata Jernej in Peter Irt, ki sta v prvi vožnji elitnega razreda MXGP ostala brez točk; Jernej Irt je bil tik za najboljšo dvajseterico na 21. mestu, Peter pa na 24. mestu. V drugi vožnji je Peter Irt odstopil, je pa Jernej z 19. mestom (skupno na dirki je bil 24.) prišel do dveh novih točk v SP.

Za Gajserja, ki se v drugi polovici letošnje sezone vse bolj uspešno vrača po poškodbi, je bila ta zmaga prva po poškodbi in tretja v sezoni, zmagal je še v Mehiki in Argentini.

V skupnem seštevku SP na vrhu ni sprememb, še vedno prepričljivo vodi Italijan Antonio Cairoli kljub le sedmemu mestu, ima 631 točk, drugi je Herlings s 530, tretji pa Paulin s 526. Gajser se je utrdil na petem in ima 453 točk. Naslednja dirka bo 3. septembra v ameriškem Jacksonvillu.