Kiel se je pošteno mučil s pivovarji

Kiel, 21. 11. 2012 20.17 |

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 6. krogu Lige prvakov na gostovanju pri evropskem klubskem zmagovalcu THW Kielu pričakovano izgubili (30:26). Najboljši strelec dvoboja je bil z 11 goli Gašper Marguč.

Rokometaši Celja Pivovarne so v 5. krogu Lige prvakov senzacionalno ugnali evropskega klubskega prvaka THW Kiel. Ravno zaradi tega so številni pričakovali, da jih v 6. krogu tekmovanja na severu Nemčije čaka pekel, besni predstavniki črno-belih pa so napovedovali bleščečo predstavo. In takšna je bila v nekaj uvodnih minutah, dokler ni trener Vladan Matić pri izidu 5:2 vzel minute odmora in fantom povedal nekaj krepkih, za nameček pa jih opozoril, da če bodo igrali tako kot na samem začetku dvoboja, zaključek ne bo nič kaj prijeten. To je goste močno motiviralo, razigral se je Gašper Marguč (8 golov v prvem polčasu), za nameček pa mu je sledil še vratar Urban Lesjak in po 30 minutah igre je bil izid 13:12 za domačine.

Alem Toskić
Alem Toskić FOTO: Damjan Žibert

Izenačenih je bilo tudi uvodnih 10 minut nadaljevanja, potem pa je vendarle stekla igra tekmecem. Po izenačenju na 14, so izbranci Alfreda Gislassona s svojo raznovrstno igro začeli lomiti celjsko obrambo in vratarja Lesjaka, tako da je moral Matić 15 minut pred iztekom igralnega časa vzeti minuto odmora. Ta mu je za razliko od prvega polčasa prinesla nekaj manj uspeha, a vseeno THW Kiel ni uspel ponižati slovenskih podprvakov (30:26).

Ob tem dodajmo, da so Celjani veliko moči porabili predvsem za igro z igralcem manj, saj so nabrali kar 14 minut izključitev, medtem ko jih je imel domačin vsega 6 minut.