Sijajni Gomboc na koncu za las ob odličje

Rio de Janeiro, 07. 08. 2016 21.49 |

T.Š./STA/Ž.L.
7

Slovenski judoist Adrian Gomboc, ki na olimpijskih igrah v Riu de Janeiru nastopa v kategoriji do 66 kilogramov, je bil na pragu prvega odličja za Slovenijo. Žal je nato izgubil polfinalni obračun s Fabijem Basilejem in nato moral še v obračunu za tretje mesto priznati premoč Uzbekistancu Rišodu Sobirovu in tekmovanje zaključil na petem mestu.

Adrian Gomboc
Adrian Gomboc FOTO: STA

Slovenski judoist Adrian Gomboc je po treh zmagah na olimpijskih igrah v Riu de Janeiru v kategoriji do 66 kilogramov v polfinalnem dvoboju izgubil proti Italijanu Fabiu Basileju. V nadaljevanju pa se je pomeril za bronasto odličje z Uzbekistancem Rišodom Sobirovom, ki je bil boljši od mladega Slovenca, saj ga je premagal z iponom.

Po zmagah nad Gruzijcem Važo Margvelašvilijem in Zambijcem Matthewsom Punzo je bil slovenski judoist v Riu de Janeiru Adrian Gomboc boljši tudi od Kanadčana Antoina Boucharda ter se uvrstil v polfinale, kjer se je nato pomeril z Italijanom Fabiom Basilejem. Gomboc nastopa v kategoriji do 66 kilogramov, trenira pa ga nekdanja izvrstna judoistka Urška Žolnir, ki je osvojila dve olimpijski odličji, zlato leta 2012 in bron leta 2004.

Gomboc je v prvem krogu tekmovanja premagal aktualnega evropskega prvaka Margvelašvilija, v drugem dvoboju na olimpijskih igrah v Riu de Janeiru je premagal še Punzo. Enaindvajsetletni Prekmurec se je uvrstil med osem najboljših in nato v četrtfinalu premagal še Boucharda.