Greiplu zmaga, favorita že v težavah

Zeland, 05. 07. 2015 18.48 |

Nemec Andre Greipel (Lotto Soudal) je dobil ciljni sprint 2. etape kolesarske dirke po Franciji. Za razliko od Nemca sta imela na ravninski preizkušnji veliko težav favorita Vincenzo Nibali in Nairo Quintana.

Čeprav je bila druga etapa kolesarske dirke po Franciji na Nizozemskem ravninska, sta dež in še posebej veter že poskrbela za selekcijo. V etapi, ki jo je v sprintu dobil Nemec Andre Greipel (Lotto Soudal), sta dva izmed favoritov že izgubila dragocen čas, lanski zmagovalec Italijan Vincenzo Nibali in Kolumbijec Nairo Quintana sta namreč zaostala. S tem sta največ pridobila Španec Alberto Contador in Britanec Chris Froome, ki sta po 166 kilometrih v cilj v Zelandu (etapa se je začela v Utrechtu), prišla minuto in 27 sekund pred omenjenima.

Andre Greipel
Andre Greipel FOTO: Reuters

Zaostal je tudi edini slovenski predstavnik Kristijan Koren, a ne po svoji krivdi, saj ga je vodstvo ekipe Cannondale poklicalo v zasledovalno skupino, da pomaga svojim ekipnim kolegom. Greipel je v sprintu premagal Slovaka Petra Sagana, tretje mesto pa je zasedel Švicar Fabian Cancellara, ki je po zaslugi bonifikacijskih sekund prevzel skupno vodstvo.

Pred Nemcem Tonyjem Martinom ima tri sekunde prednosti.