Hamilton s prvega položaja v Monzi

Monza, 05. 09. 2015 16.12 |

Britanski dirkač formule 1 Lewis Hamilton si je privozil najboljši startni položaj na dirki za Veliko nagrado Italije. Svetovnemu prvaku bo družbo v prvi startni vrsti delal Kimi Räikkönen.

Na nedeljski dirki svetovnega prvenstva formule 1 za VN Italije v Monzi bo s prvega mesta startal Britanec Lewis Hamilton (Mercedes), ki je bil najhitrejši v današnjih kvalifikacijah. Drugo mesto je zasedel Finec Kimi Räikkönen, tretje pa njegov moštveni kolega pri Ferrariju, Nemec Sebastian Vettel.

Lewis Hamilton
Lewis Hamilton FOTO: Reuters

"Srečen sem z razpletom kvalifikacij, a moj krog v Spaju je bil še nekoliko boljši," je po kvalifikacijah povedal Britanec. Hamilton je sedmič zapored dosegel najhitrejši čas na kvalifikacijah. Nazadnje je to uspelo Nemcu Michaelu Schumacherju, ki je ’pole’ osvojil na zadnjih štirih dirkah v sezoni 2000 in na uvodnih treh v sezoni 2001.

Absolutni rekorder je Brazilec Ayrton Senna, ki je bil osemkrat zapored najhitrejši v kvalifikacijah v sezoni 1989.