Hamilton za uvod Abu Dabija dvakrat boljši od Rosberga

Abu Dabi, 25. 11. 2016 16.45 |

V Abu Dabiju se je s prostima treningoma začela zadnja preizkušnja sezone svetovnega prvenstva formule 1. Na obeh treningih je bil najboljši aktualni prvak Lewis Hamilton, obakrat pa je bil drugi njegov nemški sotekmovalec pri Mercedesu Nico Rosberg, ki ima najboljše izhodišče v SP pred dirko.

Lewis Hamilton
Lewis Hamilton FOTO: AP

Na zadnji dirki sezone v prestižnem obračunu Mercedesova dirkača odločata o naslovu prvaka; skupno ima precej boljše izhodišče Nico Rosberg, ki lov na prvo skupno zmago v karieri začenja z 12 točkami prednosti. Lewis Hamilton še upa na četrto naslov prvaka v karieri, a za tak dosežek bi mu moral s slabo uvrstitvijo pomagati tudi Rosberg. Na prvem treningu je Hamilton prehitel Rosberga, tretji je bil mladi nizozemski adut Red Bulla Max Verstappen. Podoben je bil tudi razplet drugega treninga, saj je bil Hamilton spet prvi, le da se mu je Rosberg povsem približal in zaostal le 0,079 sekunde. Tretji pa je bil tokrat Rosbergov rojak v Ferrariju Sebastian Vettel, Verstappen je trening končal na četrtem mestu. Na nedeljski dirki bo Rosberg lovil skupno zmago v sezoni, lahko si privošči tudi uvrstitev na tretje mesto, če bo Hamilton zmagal, pa bo še ohranil nekaj prednosti. Britanec ima manj možnosti za ubranitev lovorike, nanjo lahko računa predvsem ob zmagi in morebitnem spodrsljaju nemškega tekmeca, ki ne bi smel biti višje od četrtega mesta, da bi se Hamilton veselil četrtega naslova po letih 2008, 2014 in 2015.

Če bo zmagal Rosberg, bo to njegov prvi naslov prvaka v karieri, bo pa ponovil uspeh očeta Kekeja Rosberga, ki je krono formule 1 osvojil leta 1982.