Hamilton zmagovalec Mehike, Rosberg tik za njim, kazen Verstappnu, tretje mesto tako Vettlu

Ciudad de Mexico, 30. 10. 2016 21.54 |

Britanec Lewis Hamilton je zmagovalec dirke svetovnega prvenstva formule 1 v Mehiki. Drugo mesto je osvojil njegov moštveni sotekmovalec Nemec Nico Rosberg, ki je obdržal skupno vodstvo v SP in je že za korak bližje naslovu svetovnega prvaka.

Hamilton je z 51. zmago ujel Alaina Prosta.
Hamilton je z 51. zmago ujel Alaina Prosta. FOTO: Kanal A

Na tretjem mestu je preizkušnjo v Ciudad de Mexicu sicer končal Nizozemec Max Verstappen (Red Bull), četrti je bil Nemec Sebastian Vettel (Ferrari), peti pa drugi voznik Red Bulla Avstralec Daniel Ricciardo. A zaradi tesnega boja za tretje mesto in nekaj dotikov med prehitevanji med dirkači je že takoj po koncu dirke vodstvo tekmovanja mlademu Nizozemcu prisodilo petsekundno kazen, tako da je nazadoval na peto mesto, tretji je bil Vettel, četrti pa Ricciardo.

Rosberg je imel pred današnjo dirko 26 točk naskoka pred moštvenim tekmecem. Zdaj jih ima še 19, do konca pa sta še dve dirki, v Braziliji 13. novembra in Abu Dabiju 27. novembra. Rosbergu za prvi naslov prvaka v karieri ni treba zmagati na nobeni, dovolj bo, če osvoji eno drugo in eno tretje mesto.

Hamilton z 51. zmago v karieri ujel Prosta
Britanski voznik Lewis Hamilton je z današnjo zmago na dirki v Mehiki dosegel že 51. uspeh v karieri dirkača formule 1. Na večni lestvici najboljših vseh časov je tako britanski voznik Mercedesa ujel Francoza Alaina Prosta na drugem mestu, na prvem ostaja še nekaj časa nedosegljiv Nemec Michael Schumacher z 91. Četrti na tej lestvici je Nemec Sebastian Vettel z 42 uspehi.