EP: Nemčija suvereno do rokometnega zlata, Hrvaška do bronastega odličja in uvrstitve na SP 2017

Krakov, 31. 01. 2016 19.11 |

Nemška rokometna reprezentanca je osvojila naslov evropskih prvakov, potem ko je v finalu EP v Krakovu premagala Španijo (24:17). Do brona so se dokopali Hrvati, ki so si z zmago nad Norvežani (31:24) priigrali neposredno uvrstitev na SP 2017, ki bo v Franciji.

Nemci so Špancem v finalu odčitali lekcijo.
Nemci so Špancem v finalu odčitali lekcijo. FOTO: AP
Nemška reprezentanca je začela silovito in že v uvodnih minutah povsem razorožila Špance. Ti v nadaljevanju tekme niso našli odgovora na agresivno igro Nemcev v obrambi. Rokometaši z Iberskega polotoka so v prvem polčasu zmogli zgolj šest zadetkov (6:10), tudi v drugem delu pa so bili v boju z Nemci povsem nemočni. Nemški rokometaši so osvojili drugo kolajno najbolj žlahtnega leska na evropskih prvenstvih. Po zmagoslavju v Sloveniji leta 2004 so na najvišjo stopnico zmagovalnega odra stopili tudi na letošnjem sklepnem turnirju na Poljskem, v svoji vitrini pa imajo še srebrno kolajno z zaključnega turnirja na Švedskem leta 2002. Španci ostajajo veliki osmoljenci evropskega prvenstva, v svoji četrti finalni tekmi so še četrtič ostali praznih rok, ob štirih odličij srebrnega leska iz leta 1996, 1998, 2006 in 2016 pa imajo še dve bronasti kolajni, ki so ju osvojili na Hrvaškem leta 2000 in Danskem 2014.
Slovenski rokometaši v boj za Rio s Španci, Švedi in Iranci! Po zmagoslavju nemških rokometašev na evropskem prvenstvu na Poljskem so znani slovenski tekmeci v dodatnih kvalifikacijah za nastop na letošnjih poletnih olimpijskih igrah v Rio de Janeiru. Slovenija bo med 7. in 10. aprilom igrala v drugi skupini, njene tekmice pa bodo Španija, Švedska in Iran.

Hrvaška v tekmi za tretje mesto boljša od Norvežanov
Hrvaška moška rokometna reprezentanca je po zmagi nad Norveško z 31:24 (15:11) osvojila bronasto kolajno na letošnjem evropskem prvenstvu na Poljskem. Z zmago so si Hrvati priigrali neposredno uvrstitev na SP 2017, ki bo v Franciji.Hrvaška je osvojila svojo peto kolajno na evropskih prvenstvih. Po odličjih srebrnega leska na Norveškem 2008 in dve leti kasneje v Avstriji je po Portugalski 1994 in Srbiji 2012 na letošnjem sklepnem turnirju na Poljskem osvojila svojo tretjo bronasto medaljo. Mali finale je bil do 14. minute izenačen (6:6). Nato so naši južni sosedi naredili delni izid 5:0 in sedem minut kasneje povišali na 11:6, na veliki odmor pa odšli s prednostjo štirih golov (15:11). Skandinavska izbrana vrsta se ni predala, v 40. minuti je tekmo postavila v začetno izhodišče (17:17), prelomni trenutki dvoboja pa so minuli v prevladi izbrancev Željka Babića, ki so v 56. minuti povišali na 28:21 in osvojili bronasto kolajno. V hrvaški reprezentanci je bil najbolj učinkovit Zlatko Horvat z osmimi, v norveški pa Sandor Sagesen s petimi goli.

Hrvati so poskrbeli za veselje hrvaških navijačev.
Hrvati so poskrbeli za veselje hrvaških navijačev. FOTO: AP

Slovenija bo kvalifikacije za svetovno prvenstvo 2017 igrala proti četrtouvrščeni reprezentanti letošnjega evropskega prvenstva Norveški