Janc znova blestel, tokrat z devetimi goli prerešetal Nexe za novo zmago Celjanov

Celje, 07. 12. 2016 20.46 |

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v regionalni ligi Seha dosegli še svojo osmo zmago. Tokrat je v dvorani Zlatorog padel hrvaški Nexe. Najbolj zaslužen za zmago s 34:33 pa je bil Blaž Janc, ki je nasprotnikom nasul kar devet zadetkov.

Blaž Janc je trenutno najbolj 'vroče' rokometno ime v Sloveniji.
Blaž Janc je trenutno najbolj 'vroče' rokometno ime v Sloveniji. FOTO: SEHA

Celjani so v svoji dvanajsti tekmi v ligi Seha dosegli osmo zmago, potem ko so po hudem boju ukanili tekmece iz Našic. Izbranci Branka Tamšeta so v prvem polčasu prikazali slabo predstavo. Vseskozi so bili v primanjkljaju, dvakrat so zaostali za tri gole (5:8 in 7:10). Hrvaška ekipa - zanjo igrata nekdanja člana celjske ekipe Gregor Lorger in David Špiler - je v prvem polčasu povsem zasenčila favorizirano domačo zasedbo, ki je bila v škripcih tudi večji del drugega polčasa. V 36. minuti si je vnovič pridelala zaostanek treh golov (17:20), med 46. in 47. minuto pa naredila delni izid 3:0 - od tega je kar dva gola prispeval vratar Ivan Gajić - in prvič na dvoboju povedla s 26:25. V dramatični končnici so imeli kanček več sreče Celjani. V 59. minuti je bilo še izenačeno (33:33), odločilni gol za zmago pa je prispeval Luka Žvižej. V celjski ekipi je bil najbolj učinkovit Blaž Janc z devetimi zadetki, Žvižej je dosegel šest golov.

Celje Pivovarna Laško - Nexe 34:33 (16:17)