Konec za Simono Halep in Venus Williams

New York, 29. 08. 2014 22.30 |

Na odprtem teniškem prvenstvu ZDA v New Yorku sta se že v tretjem krogu poslovili druga nosilka Romunka Simona Halep in nekdanja dvakratna zmagovalka tega turnirj

Za veliko presenečenje turnirja je poskrbela 32-letna Hrvatica Mirjana Lučić-Baroni, ki je izločila eno izmed favoritinj, drugo nosilko Simono Halep v dveh nizih s 7:6 (6), 6:2. Hrvaška igralka, nekoč veliki up, je bila zadnjič v osmini finala katerega od turnirjev velike četverice daljnega leta 1999 v Wimbledonu, ko se je celo prebila v polfinale, na US opnu pa je potem, ko je vzela skalp 22-letni Halepovi, letošnji finalistki Roland Garrosa in polfinalistki Wimbledona, vpisala daleč največji uspeh doslej. Hrvatica, ki je bila maja 1998 32. igralka na jakostni lestvici WTA, je trenutno na 121. mestu, v glavni del turnirja pa se je prebila prek kvalifikacij. V osmini finala bo v Nemčiji rojena Hrvatica, ki sicer živi v Tampi na Floridi, prekrižala lopar z Italijanko Saro Errani, 13. nosilko, ki je v treh nizih s 6:0, 0:6, 7:6 (5) izločila 34-letno Venus Williams, starejšo sestro prve nosilke Serene Williams.

Venus Williams
Venus Williams FOTO: Reuters

Lučić-Baronijeva je največji uspeh vpisala leta 1998, ko je takrat 15-letnica skupaj s Švicarko Martino Hingis osvojila naslov v ženskih dvojicah na OP Avstralije. Po začetnih uspehih pa je sledil padec forme zaradi družinskih težav. "Čudovito, neverjetno, občutek je zelo čuden. Verjela sem, da mi lahko uspe, če bom igrala res dobro in se bom borila. Po toliko letih mi je vendarle uspelo. Za takšne trenutke živim. Nisem več tako mlada, vendar pa so se vsi težki trenutki splačali," je bila presrečna hrvaška tekmovalka.

V tretjem krogu je izpadla še ena izmed papirnatih favoritinj, šesta nosilka Angelique Kerber. Od nemške igralke je bila boljša slovaška Švicarka Belinda Benčič s 6:1, 7:5. V moški konkurenci pa je dvoboj drugega kroga zaradi težav s poškodbo brez boja četrtemu nosilcu Špancu Davidu Ferrerju predal obetavni avstralski igralec Bernard Tomić.

- WTA, dvojice, 2. krog:
Katarina Srebotnik/Kveta Peschke (Slo/Češ/5) - Varvara Lepchenko-Saisai Zheng (ZDA/Kit) 6:4, 6:4.