Kopitarjevi kralji poraženi tudi na drugi tekmi

Los Angeles, 10. 10. 2015 09.00 |

Ekipa Arizona Coyotes je na gostovanju v severnoameriški hokejski ligi NHL s 4:1 premagala Los Angeles Kings, v Staples Centru pa je za domače slovenski zvezdnik Anže Kopitar v 21 minutah in 26 sekundah igre neuspešno sprožil štiri strele na gol tekmecev.

Anže Kopitar.
Anže Kopitar. FOTO: Reuters

Dvajsetletni Max Domi je na svoji prvi tekmi v NHL dosegel gol in podajo ter bil za vratarjem Mikeom Smithom, ki je ubranil 40 strelov domačih, drugi najboljši hokejist tekme. Max Domi, sin nekdanjega hokejista NHL Tiea Domija, je vratarja Jonathana Quicka premagal v peti minuti druge tretjine, ko je povišal vodstvo na 3:0, podal pa je v zadnji minuti prvega dela igre; tedaj je zadel Oliver Ekman-Larsson.

Prvi zadetek na tekmi je dosegel Zbynek Michalek, ki mu je v drugi minuti podal Tobias Riede, slednji pa je na 4:0 povišal v sedmi minuti zadnje tretjine. Edini zadetek za gostitelje je v zadnji minuti zmogel Tyler Toffoli. Arizona je štiri gole nanizala iz prvih desetih strelov, nerazpoloženi Quick je zaustavil le 18 strelov in slišal sarkastične "ovacije" navijačev, ko je med tekmo ujel plošček po povsem nenevarnem strelu.

Dva dni prej so igralci Los Angeles Kings v domači dvorani prav tako izgubili uvodno tekmo sezone z 1:5 proti pacifiškim rivalom San Jose Sharks. Kralji bodo imeli sedaj kar nekaj premora, da uredijo vrste in skušajo popraviti porazen začetek sezone, saj so jih tekmeci na uvodnih dveh tekmah nadigrali z 9:2. Priložnost, da dosežejo prvo zmago v novem tekmovalnem ciklusu, bodo imeli naslednji torek proti ekipi Vancouver Canucks, tekma pa bo ponovno v Staples Centru.

Doma zmagali le Red Wings
Sinoči so na svojem ledu zmagali le igralci Detroit Red Wings, ki so Toronto Maple Leafs odpravili s 4:0. Justin Abdelkader je drugič v karieri dosegel tri gole na eni tekmi. Hokejisti New Jersey Devils so z 1:3 klonili v dvoboju z Winnipeg Jets, Columbus Blue Jackets z 2:4 proti New York Rangers, New York Islanders pa z 2:3 v dvoboju s Chicago Blackhawks. Na slednji tekmi so igrali podaljšek, v katerem je s svojim drugim golom dvoboj odločil Patrick Kane. V New Jerseyju so v drugi tretjini zadeli Mark Scheifele, Blake Wheeler in Andrew Ladd za drugo zaporedno zmago Winnipega v gosteh.

Los Angeles Kings - Arizona Coyotes 1:4
(Anže Kopitar štirje streli v 21:26 min. za Los Angeles)
New York Islanders - Chicago Blackhawks 2:3 (podaljšek)
Detroit Red Wings - Toronto Maple Leafs 4:0
New Jersey Devils - Winnipeg Jets 1:3
Columbus Blue Jackets - New York Rangers 2:4