Abu Dabi, 11. 03. 2016 15.41 |

V kvalifikacijah za prvo dirko sezone Red Bull Air Race v Abu Dabiju je bil v razredu Master najhitrejši avstralski pilot Matt Hall. Drugo mesto je zasedel Nemec Matthias Dolderer, ki bo na dirki tudi nasprotnik edinega Slovenca v elitnem razredu Petra Podlunška, ki je zasedel predzadnje, 13. mesto. Tretji najboljši čas je vknjižil Američan Michael Goulian.

• Red Bull Air Race
    01:40
    Red Bull Air Race
  • Red Bull Air Race kvalifikacije
    02:33
    Red Bull Air Race kvalifikacije
Kvalifikacije razreda Master je dobil Avstralec Matt Hall.
Kvalifikacije razreda Master je dobil Avstralec Matt Hall. FOTO: redbull.com

Peter Podlunšek bi lahko bil še hitrejši, toda zadnja vrata je preletel v nedovoljeni višini, zaradi česar si je prislužil dve sekundi pribitka. Brez kazni bi slovenski pilot kvalifikacije zaključil precej višje, a vseeno je lahko zadovoljen s prikazanim, potem ko mu je šlo precej bolje kot na petkovem treningu. Podlunšek je svoj prvi kvalifikacijski dan končal na skupnem 13. mestu. Nikakor ne nesrečnem, saj bi brez kazenskih sekund dosegel za novinca zavidljiv čas, nad njegovim nastopom pa je bil navdušen tudi novi strokovni komentator prvenstva Paul Bohnomme. O današnjem nastopu je pilot iz Murske Sobote povedal: "Z nastopom na svoji prvi kvalifikacijski tekmi sem relativno zadovoljen, sploh zato, ker je bil to moj prvi tovrstni nastop. Moj neto čas je bil odličen in brez dveh sekund časovnega pribitka bi se končalo dosti bolje. Napake, ki sem je v drugem krogu kvalifikacij napravil v 13. vratih, sploh nisem opazil, vse je bilo strašno hitro, zgodilo pa se je v delu, kjer so kamere - te so pokazale, da je bil nagib kril več kot 10-odstoten in temu ni mogoče oporekati. Letenje samo je bilo koordinirano, gladko in tekoče, kot rečemo, na progi pa sem se počutil zelo domače. Trema seveda dela svoje, a prepričan sem, da sem se je danes otresel za vse večne čase. Jutrišnje dirke se neizmerno veselim."

Prvo dirko Red Bull Air Race si boste lahko ogledali v soboto ob 11. uri v prenosu na Kanalu A in VOYO.