Kvitova zadala nov boleč udarec Sereni Williams v Cincinnatiju

Mason, 15. 08. 2018 07.43 |

Ameriška teniška zvezdnica Serena Williams je na turnirju WTA v Cincinnatiju nastope končala že v drugem krogu. Nekdanja številka 1 je odigrala napet obračun s Čehinjo Petro Kvitovo, a je bila na koncu osma nosilka boljša s 6:2, 2:6 in 6:3. Kljub porazu je Williamsova prvič po vrnitvi na sceno dobila niz proti igralki iz najboljše deseterice.

• Vrhunci dvoboja Petra Kvitova - Serena Williams
    01:20
    Vrhunci dvoboja Petra Kvitova - Serena Williams
  • Vrhunci dvoboja Roger Federer - Peter Gojowczyk
    00:53
    Vrhunci dvoboja Roger Federer - Peter Gojowczyk

Zmagovalka 23 turnirjev za veliki slam Serena Williams je gladko dobila dvoboj prvega kroga, v drugem krogu pa se je zdelo, da je šampionki v tretjem nizu proti Čehinji Petri Kvitovi enostavno zmanjkalo plina. Pred komaj dvema tednoma je Williamsova doživela najhujši poraz kariere, ko je v San Joseju po le 51 minutah igre izgubila z 1:6 in 0:6 proti 39. igralki sveta, Johanni Konta.

Williamsova (na fotografiji) med včerajšnjim dvobojem s Kvitovo, ki ji je prinesel novo razočaranje. FOTO: AP

Williamsova se od marca po večmesečni odsotnosti po rojstvu hčerke Alexis Olympie septembra lani postopoma vrača v teniško karavano, a se je njena želja po vrnitvi na vrh ženskega tenisa ob novi življenjski vlogi izkazala za večji izziv od pričakovanega.

Federer uspešno v lov za osmo zmago
Švicar Roger Federer je dobil svoj prvi dvoboj v Cincinnatiju, na turnirju, ki ga je doslej osvojil že sedemkrat v karieri. Drugi igralec sveta je zabil 12 asov in dvakrat s po 6:4 ugnal Nemca Petra Gojowczyka, 47. igralca s svetovne lestvice. Zmagovalec 20 turnirjev za veliki slam, ki je prejšnji teden dopolnil 37 let, je odigral prvi dvoboj po četrtfinalnem porazu v Wimbledonu julija proti Kevinu Andersonu.

"Dobro sem se počutil, ko sem šel po dolgem času na teren, če sem odkrit. Skoraj nič nisem bil živčen. Vedel sem, da je to to, kar moram narediti," je po zmagi dejal Federer. "Gre za tenis hitre podlage. Vedel sem, da bo moj nasprotnik dal vse od sebe. Vesel sem, da zdaj ni moja zadnja tekma poraz v Wimbledonu. Moj cilj zdaj je, da si opomorem od te tekme in iz dvoboja potegnem same pozitivne stvari. Seveda je moj glavni cilj odprto prvenstvo ZDA," je še dejal švicarski teniški zvezdnik.

Po Srebotnikovi Cincinnati že zapustila tudi Jakupovićeva
Po tem, ko je slovenska teniška igralka Katarina Srebotnik izgubila dvoboj prvega kroga dvojic v Cincinnatiju, se je že v prvem krogu več kot 2.500.000 evrov vrednega turnirja poslovila tudi Dalila Jakupović. Slovenija ima tako med dvojicami v ognju le še Andrejo Klepač, ki je v paru s Španko Mario Martinez Sanchez četrta nosilka.

Jakupovićeva, ki igra skupaj s Čehinjo Renato Voračovo, je v prvem krogu dvojic po uri in 17 minutah igre s 5:7 (5) in 1:6 izgubila proti Ukrajinki Nadji Kičenok in Avstralki Anastasiji Rodionovi.