Ljubljana, 28. 01. 2018 17.12 |

Rokometašice Krima Mercatorja so v 1. krogu glavnega dela Lige prvakinj premagale danski Midtjylland s 24:23 (11:11). Izbranke Uroša Bregarja naslednja tekma v tem tekmovanju čaka v soboto, ko bodo gostovale pri Rostovu Donu.

Pogovor z Urošem Bregarjem po zmagi nad Midtjyllandom

Slovenske predstavnice v elitnem klubskem tekmovanju so glavni del začele z želeno zmago. Po dveh porazih proti isti ekipi v lanski sezoni so se tokrat Krimovke vsaj delno oddolžile Midtjyllandu, do zmage pa prišle predvsem z dobro obrambo. Pri domačih sta bili najuspešnejši Tjaša Stanko in Elizabeth Omoregie s po šestimi zadetki, pri gostih pa Veronica Kristiansen z osmimi. Ljubljančanke so tekmo dobro začele. V obrambi so dobro ustavljale gostje z Danske, v napadu pa bile dovolj konkretne, da so ne le držale korak s tekmicami, temveč so imele pobudo.

Krimovke so slavile v tesnem obračunu.
Krimovke so slavile v tesnem obračunu. FOTO: Aljoša Kravanja

V enajsti minuti so domače prvič povedle za dva gola po zaslugi Ines Amon, štiri minute pozneje je Omoregiejeva s strelom v prazno mrežo čez celo igrišče slovenske prvakinje povedla na 7:4, ista igralka pa je nato s skoraj identičnim strelom zadela še za 9:5 v 19. minuti. Nato pa se je predvsem pri napadalni igri gostiteljic ustavilo. Najboljša igralka danske ekipe, Norvežanka Veronica Kristiansen, je dvema zadetkoma iz uvoda tekme dodala tri zapovrstjo, Tonje Loeseth pa je v 25. minuti poskrbela za novo izenačenje (9:9). Ekipi sta bili poravnani tudi ob odhodu na glavni odmor (11:11).

Minuta odmora se je obrestovala
Krimove črne minute so se nadaljevale še v uvodu drugega polčasa. Štirje zaporedni zadetki, med katerimi sta bila dva Anne Mette Pedersen, so pomenili ne le prvo Midtjyllandovo vodstvo na tekmi, ampak vodstvo s 15:11. Trener Uroš Bregar je reagiral z minuto odmora, ki se je obrestovala. Do 40. minute so njegove varovanke spet bolje zaigrale v napadu in izničile zaostanek. Aneta Benko je prav v 40. minuti zadela za 16:16.

Tudi zadnjih 20 minut je bilo precej izenačenih. Toda malce bolje so se znašle domačinke, ki so v 57. minuti prvič povedle v drugem polčasu, kot se je izkazalo je takrat Olga Perederij zadela tudi za končnih 24:23. Obe ekipi sta nato imeli še nekaj priložnosti za spremembo izida, eno ključnih obramb pa je prispevala razigrana Amra Pandžić približno 45 sekund pred koncem tekme. Omoregiejeva je sicer Dankam nato z zgrešenim strelom pustila nov napad, ki pa so ga gostje na srečo dvakratnih evropskih prvakinj zapravile s slabo podajo.