Barcelona, 07. 10. 2017 15.21 |

Britanec Kris Meeke (Citroen) vodi po drugi etapi relija po Kataloniji, 11. dirke sezone svetovnega prvenstva. Na drugo mesto se je prebil Francoz Sebastien Ogier (+ 13), tik za njim pa je njegov moštveni sotekmovalec pri M Sport Fordu Estonec Ott Tänak (+ 14,5).

Najbližji zasledovalec Sebastiena Ogierja v skupnem seštevku, tri dirke pred koncem ima 17 točk prednosti pred tekmeci, je Thierry Neuville (Hyundai). Toda Belgijec ima v Kataloniji precejšnje težave: med sobotno etapo, ko je bil na poti na štart hitrostne preizkušnje, mu je namreč ponagajala hidravlika v njegovem dirkalniku, pozneje pa ga ni mogel pravočasno zagnati. V časovni stiski je nato naredil še napako, se zavrtel in poškodoval zadnji del dirkalnika. Za nameček pa je dobil še polminutno kazen, ker je zamudil na start. Do konca dneva je zaostanek sicer nekoliko zmanjšal, zdaj je peti, a ga do vodilnega še vedno loči 53 sekund. Pred njim in za prvo trojico je še Finec Juho Hänninen (Toyota). Sobotna etapa pa se je slabo končala tudi za Hyundai; tako Norvežan Andreas Mikkelsen kot domačin Dani Sordo sta namreč zaradi okvare dirkalnika odstopila na isti, 12. hitrostni preizkušnji.

"Res sem vesel, doslej mi je šlo vse po načrtih. A počakajmo, jutri moram pripeljati dirko do konca," se je prehitrega slavja še branil Meeke. "Vesel sem, da je konec tega dneva. Zadnje preizkušnje so bile zahtevne, imam pa dobro izhodišče za napad zadnji dan," pa je bil zadovoljen tudi Ogier. V nedeljo se bo dirka končala s še šestimi "brzinci" oziroma še s 74 kilometri.