Mercedesa v prvi vrsti, Hamiltonu kvalifikacije pred VN Malezije

Sepang, 01. 10. 2016 12.58 |

Britanski voznik formule 1 Lewis Hamilton je bil najhitrejši v kvalifikacijah pred nedeljsko dirko svetovnega prvenstva za veliko nagrado Malezije v Sepangu. Oba Mercedesa bosta dirko začela iz prve vrste.

Lewis Hamilton si je privozil najboljši startni položaj, pol sekunde za njim je kvalifikacije končal vodilni v skupnem seštevku Nemec Nico Rosberg. Hamilton je bil najhitrejši na današnjem tretjem ter petkovem drugem treningu pred nedeljsko veliko nagrado Malezije v Sepangu, Rosberg pa je bil najhitrejši na prvem treningu.

Pred 16. dirko v sezoni, skupaj jih bo 21, v skupnem seštevku vodi Rosberg (273 točk), ki ima pred branilcem naslova Hamiltonom osem točk prednosti (265 točk). Rosberg je zmagal na zadnjih treh dirkah in tako znova prevzel skupno vodstvo. Hamilton je osvojil 57. pole position v karieri in četrtega na malezijskem dirkališču.

Iz druge vrste bosta startala Red Bulla, Nizozemec Max Verstappen, ki je v petek dopolnil 19 let, je bil hitrejši od moštvenega kolega Avstralca Daniela Ricciarda, iz tretje vrste pa bosta nedeljsko dirko začela voznika Ferrarija, lanski zmagovalec VN Malezije Nemec Sebastian Vettel in Finec Kimi Räikkönen.

Iz četrte vrste bosta startala voznika Force Indie Mehičan Sergio Perez in Nemec Nico Hülkenberg, peta vrsta pa bo izhodišče za Britanca Jensona Buttna (McLaren) in Brazilca Felipeja Masso (Williams). Na koncu bo startal Španec Fernando Alonso (McLaren), zaradi ugotovljenih nepravilnosti in velikanskega kazenskega pribitka.