Mrakova in Macarolova evropski prvakinji

Arhus, 04. 07. 2015 16.37 |

Slovenski jadralki Tina Mrak in Veronika Macarol sta se na evropskem prvenstvu v Arhusu veselili naslova evropskih prvakinj v razredu 470. Zmagovalki odprtega EP sta postali Novozelandki Jo Alleh in Polly Powrie.

Slovenski jadralki sta se izkazali v Arhusu.
Slovenski jadralki sta se izkazali v Arhusu. FOTO: Reuters

Tina Mrak in Veronika Macarol (JK Pirat) sta na prvenstvu v jadranju, ki se končalo v danskem Arhusu, postali evropski prvakinji v razredu 470. Zmagovalki odprtega EP sta Novozelandki Jo Alleh in Polly Powrie (19 točk), drugi sta bili Mrakova in Macarolova (45), tretji pa Američanki Anne Haeger in Briana Provancha (49). V regati za medalje sta Slovenki končali na tretjem mestu, pred njima sta v cilj prijadrali Haegerjeva in Provancha ter Alehova in Powriejeva.

Evropski podprvakinji sta postali Francozinji Camille Lecointre in Helene Defrance (51), ki sta bili skupno četrti, na tretjem mestu v evropski razvrstitvi pa sta bili Britanki Sophie Weguelin in Elidith McIntyre (57), skupno peti.

Tina Mrak in Veronika Macarol sta osvojili drugo medaljo na evropskih prvenstvih; lani sta bili v Atenah tretji.