Zagreb, 13. 01. 2018 18.59 |

Branilci naslova Nemci so suvereno opravili prvi preizkus na evropskem rokometnem prvenstvu na Hrvaškem. V skupini C, so na čelu s kapetanom Uwejom Gensheimerjom odpihnili oslabljeno Črno Goro s 32:19 (17:9).

Favorizirani Nemci se se na prvi tekmi skupine C, v kateri igra tudi Slovenija, pomerili s Črno Goro. Nemška izbrana vrsta je sicer hitro povedla, a pravo premoč na igrišču pokazala šele po 13. minutah, ko je prvič povedla z več kot dvema goloma razlike. V 12. minuti je tako še bilo 4:3 za Nemce, osem minut kasneje pa že 11:3. Razlika osmih golov je bila tudi ob polčasu.

V drugem polčasu je nemški stroj s pomočjo vodilnega strelca kapetana Uweja Gensheimerja (devet golov, vključno s petimi iz sedmih metrov) in razpoloženima vratarjema še naprej mlel. V 50. minuti je prednost tako bila že 14 golov (28:14), v zadnjih desetih minutah pa so vendarle malce stopili s pedala za plin. Za Črno Goro, pri kateri je zaradi poškodbe manjkal bržkone najboljši rokometaš Vuko Borozan, je bil vodilni strelec Vladan Lipovina s sedmimi goli.

Nemčija - Črna Gora 32:19 (17:9)