Nizozemke in Norvežanke zadnje polfinalistke SP v Nemčiji

Berlin, 13. 12. 2017 22.00 |

Nizozemska in norveška ženska rokometna reprezentanca sta tretja in četrta udeleženka polfinala na svetovnem prvenstvu v Nemčiji. Nizozemke so danes v četrtfinalu s 30:26 (17:16) premagale Češko in si zagotovile petkov dvoboj z zmagovalkami zadnjega četrtfinala, v katerem je Norveška prepričljivo odpravila Rusijo s 34:17 (15:8).

Danick Snelder je vknjižila tri gole.
Danick Snelder je vknjižila tri gole. FOTO: AP

Nizozemke so si zagotovile drugi zaporedni preboj v polfinale SP; srebrne z zadnjega EP in četrte z zadnjih OI so na koncu dokaj zanesljivo ugnale Čehinje, potem ko so v zadnjih sedmih minutah naredile delni izid 5:1. Največ zaslug za napredovanje je imela neustavljiva Lois Abbingh, saj je tekmicam nasula kar 14 golov. Po tri sta dodali še Danick Snelder in Nycke Groot. Pri Čehinjah pa sta izstopali Iveta Luzumova z 11 in Marketa Jerabkova s sedmimi.

V zadnjem četrtfinalu so se pomerile aktualne olimpijske prvakinje Rusinje in branilke naslova Norvežanke. Teoretično izenačena tekma je šla v norveško smer že v prvem polčasu, saj so Skandinavke že po 30 minutah vodile s 15:8. Visoko prednost so znale zadržati, še več, pred koncem tekme so jo povečale na kar 17 golov in se sprehodile do izločilnih bojev.

Najboljša strelka pri zmagovalkah je bila Nora Mork z devetimi goli, osem pa jih je prispevala Stine Bredal Oftedal, pri poraženkah pa je bila najučinkovitejša Ana Kočetkova s petimi goli.

Prvi polfinalni par je bil znan že v torek, v njem sta Švedska in Francija. Švedska je v četrtfinalu premagala Dansko s 26:23 (13:12), Francija pa Črno goro s 25:22 (12:10). Polfinalni tekmi bosta na sporedu v petek, sobota bo na SP dan počitka, nedelja pa dan za odločilna boja za medalje.