Novo odličje zlate slovenske judoistke Tine Trstenjak, po Riu še pariški grand slam

Pariz, 11. 02. 2017 19.27 |

Slovenska judoistka in zlata olimpijka Tina Trstenjak je postala zmagovalka grand slama v Parizu, kjer je v finalu ugnala domačinko, s katero se je pomerila že na olimpijskih igrah v Riu. Celjanka je bila pred tem boljša tudi od Mongolke Boldove, Britanke Renshallove in Francozinje Pinotove.

V domačo vitrino bo Tina Trstenjak lahko postavila novo lovoriko.
V domačo vitrino bo Tina Trstenjak lahko postavila novo lovoriko. FOTO: STA

Aktualna olimpijska prvakinja Tina Trstenjak je zmagovalka grand slama v Parizu. V velikem finalu kategorije do 63 kilogramov premagala Francozinjo Clarisse Agbegnenou, s katero sta se pomerili že v finalu olimpijskih iger v Riu, tudi takrat pa je bil boljša Celjanka. Trstenjakova je bila na poti do finala boljša od Mongolke Gankhaich Bold, Britanke Lucy Renshall in domačinke Marghaux Pinot. V finalu se je udarila še z eno Francozinjo, Clarisse Agbegnenou je premagala z ipponom. Danes sta nastopila še Adrian Gomboc (do 66 kilogramov) in Matjaž Trbovc (od 60 kilogramov), oba sta dobila prvi dvoboj, nato pa v drugi borbi izgubila in ostala brez uvrstitve.