Ose do velikega skalpa, v Rdeči dvorani padel favorizirani Zagreb

Velenje, 06. 12. 2016 19.46 |

Rokometaši velenjskega Gorenja so v regionalni ligi Seha pripravili prvovrstno presečenje. Ose so namreč v domači Rdeči dvorani na kolena spravile favorizirani Zagreb, ki v letošnji sezoni regionalne lige odkrito napada sam vrh. Toda zmaga je ostala v Velenju, kjer so rumeno-ćrni slavili s 27:26.

Velenjčani so prišli do velikega skalpa v ligi Seha.
Velenjčani so prišli do velikega skalpa v ligi Seha. FOTO: RK Gorenje Velenje/Goran Vadlja Kamenjašević

Velenjska zasedba je nekoliko nepričakovano, a povsem zasluženo na kolena položila favorizirano ekipo iz hrvaške prestolnice, ki je na drugem mestu v regionalnem rokometnem tekmovanju. Slovenska zasedba navkljub zmagi ostaja v spodnji polovici lestvice, na dosedanjih enajstih tekmah je dosegla štiri zmage in doživela sedem porazov. Izbranci domačega trenerja Boruta Plaskana so prevladovali v prvem polčasu. Že v 13. minuti so si priigrali tri gole prednosti (7:4), po malce neodgovorni predstavi pa si jih Zagrebčani štiri minute kasneje ujeli in izenačili na 8:8. Do konca polčasa so bile škarje in platno v rokah slovenskih podprvakov, nekajkrat so povedli za štiri gole - prvič v 23. minuti, ko je bilo 12:8 -, na velik odmor pa so se odpravili s prednostjo dveh golov (14:12).

Velenjčani v drugem polčasu niso popustili. V 41. minuti so povišali na 19:15, lepe zaloge v zadetkih pa nato niso zapravili. Njihovi tekmeci iz hrvaške prestolnice so v končnici močno pritisnili in skušali tekmo postaviti na glavo, a gostitelji so zaigrali dovolj modro in v pravih trenutkih dosegali zadetke za letošnjo četrto zmago v ligi Seha. V domači ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit Matjaž Brumen s šestimi zadetki, Niko Medved in Vid Levc sta dosegla po pet golov.

Gorenje Velenje - Zagreb 27:26 (14:12)