Po ena zmaga za slovenski judoistki

Pariz, 02. 02. 2024 14.55 |

Slovenski tekmovalki Maruša Štangar in Kaja Kajzer sta hitro končali nastope na olimpijski generalki v Parizu. Judoistki sta z zmago in s porazom začeli slovenske nastope na grand slamu v Parizu. V soboto nastop čaka tudi svetovno podprvakinjo in evropsko prvakinjo Andrejo Leški.

Maruša Štangar
Maruša Štangar FOTO: IJF - Gabriela Sabau

V kategoriji do 48 kg je Maruša Štangar v prvem krogu še četrtič v karieri premagala Mary Dee Vargas Ley, dvakratno vseameriško prvakinjo iz Čila. Presenetljiv pa je bil poraz v drugem krogu proti afriški prvakinji iz leta 2022 Priscilli Morand. V tretjem merjenju moči se je prvič zmage veselila borka iz Mavricija.

Kaja Kajzer je v kategoriji do 57 kg v prvem krogu ugnala nosilko kolajne z vseameriškega prvenstva Mariah Holguin iz ZDA. Še naprej pa za tekmovalko Bežigrada ostaja nerešljiva uganka olimpijska prvakinja iz Ria 2016 in dvakratna svetovna prvakinja Brazilka Rafaela Silva. Ta je dobila tudi lanski dvoboj v polfinalu Antalye.

V Parizu se bo v soboto prvič v sezoni predstavila evropska prvakinja in nosilka srebra z lanskega svetovnega prvenstva Andreja Leški v kategoriji do 63 kg, ob njej bo v kategoriji do 73 kg nastopil njen klubski sotekmovalec Martin Hojak. V nedeljo bo na tatami stopil še Bistričan Vito Dragič.