Doha, 28. 01. 2015 19.35 |

Slovenska rokometna reprezentanca je v četrtfinalu svetovnega prvenstva v Dohi izgubila proti Franciji s23:32. Usodna je bila predvsem slaba igra v prvem polčasu, ki so ga 'galski petelini' dobili z osmimi goli razlike.

Varovanci Borisa Denića so obračun proti aktualnim evropskim in olimpijskim prvakom začeli dobro, s hitrim golom Klemna Cehteta, nato pa je sledilo 13 minut mrka, v katerih niso dosegli niti gola. Francozi so to izkoristili in hitro povedli s 7:1. Po zaslugi dveh zaporednih golov Jureta Dolenca so se slovenski rokometaši uspeli približati na 4:8, a so 'galski petelini' odgovorili s serijo treh zaporednih golov in ušli na sedem golov razlike. To prednost so nato do polčasa uspešno branili, oziroma celo nekoliko povišali, in na odmor odšli s prednostjo 18:10. Slovenski strelci so imeli v prvem polčasu veliko težav v napadu. Nikakor niso našli načina kako premagati odličnega 38-letnega vratarja Thierryja Omeyerja.

Tudi drugi polčas se za slovenske rokometaše ni začel nič bolje. Izključen je bil Uroš Bundalo, kar so Francozi izkoristili in z dvema hitrima goloma prvič na tekmi povedli z 10 goli prednosti. Slovenci so nato le zaigrali nekoliko bolje. Gorazd Škof je zbral nekaj obramb in po golu Cehteta je prednost francoske izbrane vrste skopnela na sedem golov. Denićeva četa se je nato približala na šest golov zaostanka, a sledila je neupravičena izključitev Luke Žvižeja in aktualni evropski prvaki so prednost znova povišali na sedem golov. Kljub visokemu zaostanku se naši rokometaši niso predali. Prednost so znižali na vsega štiri gole razlike, imeli celo napad, nato pa so Francozi dosegli tri zaporedne gole in razblinili vse dvome o zmagovalcu.

Luka Žvižej je bil prvi strelec Slovenije s šestimi goli.
Luka Žvižej je bil prvi strelec Slovenije s šestimi goli. FOTO: SPS

Francozi se bodo v polfinalu pomerili s Španci, ki so v dramatični tekmi s 25:24 ugnali Dance. Drugi polfinalni dvoboj bo obračun med Katarjem in Poljsko. Sloveniji preostane boj za mesta od petega do osmega mesta, naš prvi nasprotnik pa bodo Danci.

Slovenija – Francija 23:32 (10:18)
L. Žvižej 6, Gajić, Dolenec in Cehte po 4; Narcisse 6, N. Karabatić 5.