Slovenci v dvoboj s Francozi, Poljaki izločili Švede

Doha, 26. 01. 2015 18.17 |

V četrtfinale svetovnega rokometnega prvenstva so se uvrstile še štiri reprezentance. To je uspelo Poljski, ki je premagala Švedsko (24:20) , Nemčiji, ki je izločila Egipt (23:16), Danska Islandijo (30:25) in Francija, nasprotnik Slovenije, Argentino (33:20).

Poljak Michal Jurecki in soigralci so premagali Švede.
Poljak Michal Jurecki in soigralci so premagali Švede. FOTO: Reuters

Napredovanje v četftinale so si v nedeljo zagotovile štiri reprezentance, med njimi tudi slovenska, ki je izločila makedonsko izbrano vrsto. Danes so bile na sporedu še štiri odločitve o napredovanju, prvi dve reprezentanci, ki sta se pridružili nedeljski četverici sta Poljska in Nemčija. Poljaki so izločili Švede, Nemci pa Egipčane. Pri Poljakih sta Michal Jurecki in Bartoš Jurecki dosegla vsak po pet golov, vratar Slawomir Szmal je zbral 12 obramb.V četrtfinalu sta tako para Hrvaška - Poljska in Katar - Nemčija. Nemčija je še ena od petih neporaženih ekip na tem SP, v tej konkurenci so še Španija, Francija, Hrvaška in Danska. Velik korak do zmage proti Egiptu s 23:16 je nemška ekipa napravila že v prvem polčasu, ko je na krilih Patricka Grötzkega, ki je zadel vseh pet strelov, po 30 minutah vodila z 12:8. V prvih desetih minutah drugega polčasa je prednost povečala na 18:10 in zlomila odpor afriških tekmecev.

Slovenska moška rokometna reprezentanca se bo v četrtfinalu svetovnega prvenstva v Katarju pomerila s Francijo, ki je s 33:20 (16:6) premagala Argentino. Tekma bo v sredo ob 19. uri. Vsi četrtfinalisti so Poljska, Nemčija, Francija, Danska, Slovenija, Katar, Španija in Hrvaška. Četrtfinalne tekme bodo na sporedu v sredo. Ob 16.30 sta na sporedu obračuna med Hrvaško in Poljsko ter Dansko - Španijo, ob 19. uri pa med Slovenijo in Francijo ter Katarjem in Nemčijo.

Francozi so takoj po prvem sodniškem žvižgu zagospodarili na igrišču in držali vse vajeti igre v svojih rokah. Pri trikolorjih je šest golov zabil Valentin Porte, enega manj pa Guillaume Jolli. Tudi na drugi tekmi je danska reprezentanca potek tekme nadzorovala vseh 60 minut. Že ob odmoru so vodili 16:10, v 27. minuti vodili že s 30:22, Islandci pa so v končnici rezultat le še "olepšali."