Ponomarenko-Janićeva s silovitim finišem tretja v skupini, a prepočasna za finale

Rio de Janeiro, 17. 08. 2016 16.40 |

Slovenska kajakašica na mirnih vodah Špela Ponomarenko Janić se na olimpijskih igrah v Riu de Janeiru uvrstila v finale B discipline na 500 metrov. Kajakašica Žusterne je v svoji polfinalni skupini sicer zasedla tretje mesto, a bila po času prepočasna za napredovanje.

Špela Ponomarenko Janić je ostala brez finala na 500 m.
Špela Ponomarenko Janić je ostala brez finala na 500 m. FOTO: STA

V finale sta vodili prvi dve mesti iz vsakega od treh polfinalov in najboljši dve tretje uvrščeni po času, a je bila Slovenka osem desetink za časom, ki je še zagotavljal veliki finale in borbo za odličja. V njeni skupini je zmagala Nemka Franziska Weber (1:56,515) pred Ino Osipenko-Rodomsko iz Azerbajdžana (1:57,627), Ponomarenko Janićeva je bila na koncu skupno deveta (1:58,098). Slovenka je na polovici proge zasedla šele sedmo mesto, nato pa z močnim finišem nadoknadila zamujeno, a bila le za nekaj desetink prepočasna za preboj v finale.