Portu etapna zmaga, Špilak zdaj skupno sedmi

Nica, 08. 03. 2013 18.12 |

Avstralec Richie Porte (Sky) je zmagovalec pete etape kolesarske dirke Pariz–Nica. Na 176 km dolgi preizkušnji od Chateauneuf-du-Papa do La Montagne de Lura je imel 26 sekund naskoka pred Rusom Denisom Menčovom, sotekmovalec slednjega v ekipi Katjuše Simon Špilak je bil deveti.

Avstralski kolesar je po samostojnem pobegu v zadnjih kilometrih zmagovito končal etapo z napornim zaključnim vzponom. Na tretjem mestu je etapo končal doslej vodilni Američan Andrew Talansky (Garmin), ki pa je moral skupno vodstvo zdaj prepustiti prav Portu, po novem ima 32 sekund zaostanka. Špilak je v cilj prikolesaril v času Talanskega, drugi slovenski kolesar na dirki Borut Božič (Astana) je bil z 20 minutami zaostanka 116. Skupno je Špilak zdaj na sedmem mestu, za Portom zaostaja 53 sekund, Božič pa je 94. (+ 0:30:40).