Potop Olimpije v Linzu, zmaji domov s porcijo desetih golov

Linz, 22. 11. 2015 19.57 |

Vodilna ekipa lige Ebel Black Wings Linz ni imela milosti do hokejistov ljubljanske Telemach Olimpije, ki je v gosteh po dveh zaporednih zmagah klonila z že kar zgodovinskim rezultatom (10:0).

Telemach Olimpija - Sij Acroni Jesenice - 10
Telemach Olimpija - Sij Acroni Jesenice - 10 FOTO: Damjan Žibert

Kratek niz dveh zmag, prvi v sezoni za ljubljanske hokejiste, se je končal na boleč način. Na gostovanju pri ekipi z vrha lestvice so namreč doživeli pravi polom in domov odhajajo z desetimi prejetimi goli. Hokejisti Olimpije so na pot proti drugemu Linzu krenili močno oslabljeni, doma so zaradi bolezni in poškodb ostali prvi vratar Oliver Roy, Andrej Hebar, Žiga Pešut, Aleš Mušič, Stefan Chaput, Guillaume Desbiens pa ne bo več igral za zmaje.

Že od prve minute je bilo čutiti, da so domači igralci po petkovem porazu v derbiju s Salzburgom zelo motivirani. Svojega večera pa ni imel niti mladi Tomaž Trelc, ki je spet dobil priložnost ob bolezni Roya. Že plošček po prvem strelu domačih v drugi minuti tekme je končal za njegovim hrbtom. Ne glede na zgodaj prejeti gol naslednje minute prve tretjine niso nakazovale enega najvišjih porazov Ljubljančanov v ligi Ebel, domači so v 12. sicer minuti povišali prednost, v 15. pa so bili blizu znižanja tudi Ljubljančani, domačega vratarja Michaela Ouzasa je po strelu Mihe Logarja z modre črte rešila vratnica. Povsem ob koncu prvega dela pa se je še tretjič zatresla mreža ljubljanskega gola.

Nadaljevanje je bilo bistveno slabše, začelo se je na las podobno kot v prvem, le da so domači še hitreje, že v 38. sekundi, povišali na 4:0. Pravi potop zmaje v se je začel s 27. minuto, ko so v zelo kratkem razmaku imeli domači osem minut igralca več na ledu, Linz pa je v tem elementu igre suveren in je kar trikrat premagal Trelca. Ta se je ob enem od posredovanj poškodoval, a ostal v golu do konca druge tretjine, ko je bilo na semaforju že 8:0.

V zadnji tretjini je priložnost med vratnicama dobil debitant Luka Zorman, ki je korektno oddelal svojih prvih 20 minut v ligi Ebel, pri obeh prejetih golih pa bil brez moči. Ob nepravem času za zmaje zdaj prihaja še eno težko gostovanje, Dunaj jih v torek pričakuje ranjen po domačem porazu s Fehervarjem, pri zmajih pa upajo, da se bo Roy pozdravil do tekme, poškodba Trelca namreč ne obeta nastopa na Dunaju.