Prepričljiva zmaga Slovenk nad Angolo vstopnica za osmino finala SP

Trier, 05. 12. 2017 15.37 |

Slovenske rokometašice so še enkrat več navdušile na letošnjem svetovnem prvenstvu v Nemčiji, kjer so v 3. krogu skupine A z odlično igro predvsem v drugem polčasu nadigrale reprezentanco Angole z 32:25. Najboljše strelke v naši zasedbi so bile Ana Gros s 7 ter Tjaša Stanko in Neli Irman s po 6 zadetki. S to zmago so si varovanke Uroša Bregarja zagotovile nastop v osmini finala.

Slovenski ženski reprezentančni rokomet doživlja pravi razcvet. Po izjemnem uspehu na uvodni tekmi letošnjega svetovnega prvenstva v nemškem Trierju, ko so varovanke Uroša Bregarja ugnale aktualne olimpijske podprvakinje Francozinje in v drugem srečanju močno dihale za ovratnik bronastim Romunkam z zadnjega SP-ja, so v 3. krogu skupine A z odlično igro predvsem v 2. polčasu nadigrale in posledično ugnale reprezentanco Angole z 32:25.

Ana Gros je bila znova najboljša strelka slovenske rokometne reprezentance.
Ana Gros je bila znova najboljša strelka slovenske rokometne reprezentance. FOTO: AP
Če so Ana Gros, Tjaša Stanko in ostale slovenske reprezentantke v prvem polčasu lovile zalet za silovito nadaljevanje, so v drugih 30-ih minutah povsem prevladovale v športni dvorani v Trierju in vnovič dokazale, da ob nesporni igralski kakovosti posedujejo še nekaj bolj pomembnega - mentalno stabilnost. Kljub dejstvu, da je neugodna afriška reprezentanca v prvem delu še nekako uspevala držati korak z atipično igro v obrambi s favoriziranimi Slovenkami, pa v nadaljevanju niso uspele prihajati do t. i. lahkih zadetkov, saj jim je z odličnimi obrambami to preprečevala sijajna Amra Pandžić

Najboljše strelke v slovenski izbrani vrsti so bile Ana Gros s 7 ter Tjaša Stanko in Neli Irman s po 6 zadetki. Z zmago proti Angoli so si Slovenke že dva kroga pred koncem rednega dela, v katerem jih čakajo še preizkušnji s Paragvajem in Španijo, zagotovile nastop v osmini finala 23. svetovnega prvenstva. Bravo, punce!