Presenečenje v Srbiji: Rokoborec premagal Đokovića in Teodosića

Beograd, 25. 12. 2014 11.10 |

Na slovesnosti v beograjskem hotelu Metropol so razglasili najboljšega srbskega športnika leta 2014 v tradicionalnem izboru športnega časnika Sport, že 58. po vrsti.

Davor Štefanek
Davor Štefanek FOTO: Reuters

Presenetljivo laskavega naslova nista prejela teniški as Novak Đoković niti ne odličen košarkar Miloš Teodosić, temveč je priznanje romalo v roke rokoborca Davorja Štefaneka. Štefanek si je naziv najboljšega športnika Srbije v iztekajočem se letu zaslužil z osvojenim naslovom prvaka v kategoriji do 66 kilogramov v grško-rimskem slogu na svetovnem prvenstvu, ki je bilo septembra v uzbekistanskem Taškentu. Rokoborec je na poti do naslova športnika premagal številko 1 svetovnega moškega tenisa Đokovića, zmagovalca sedmih turnirjev za grand slam, sezono pa je končal z osvojeno lovoriko na zaključnem teniškem turnirju v Londonu. Štefanek je pometel tudi s takimi asi, kot so Teodosić, član srebrne košarkarske selekcije, ki je na letošnjem svetovnem prvenstvu v Španiji osvojila srebro. Za najbolj obetavnega mladega športnika Srbije je bil izbran vaterpolist Partizana Gavril Subotić.

Žirijo so sestavljali vsi prejšnji dobitniki nagrade, predsednik žirije pa je bil generalni sekretar srbske atletske zveze Slobodan Branković.