Prvaki praznih rok iz Novega Sada

Novi Sad, 18. 11. 2015 21.27 |

Odbojkarji ljubljanskega ACH Volleyja so tudi po drugem dvoboju letošnje sezone v Ligi prvakov brez zmage. S 3:0 v nizih so jih ugnali igralci novosadske Vojvodine.

Slovenski državni prvaki v odbojki, igralci ACH Volleyja, so se v 2. krogu Lige prvakov odpravili na zahtevno gostovanje v Novi Sad. "Med tekmo bom že našel organizatorja, ki bo razpoložen," je pred dvobojem razmišljal trener Bogdan Kotnik, ki je imel med tednom nekaj težav s poškodbami in boleznijo nekaterih nosilcev igre. Za tekmo je odpadel bloker Mario Koncilja. A Ljubljančani na obračun z Vojvodino niso pripotovali z belo zastavo. Skušali so kar najdražje prodati svojo kožo.

Ljubljančani so izgubili na gostovanju v Novem Sadu.
Ljubljančani so izgubili na gostovanju v Novem Sadu. FOTO: Damjan Žibert

V prvem nizu so sicer gostitelji vseskozi nadzirali potek obračuna, slovenski prvaki pa se niso predajali. Po 25 minutah igre se je ta razpletel v korist gostiteljev, ki so bili boljši s 25:22. Drugi niz je bil preslikava prvega, zasedba iz Novega Sada je bila vseskozi boljša, tik pred zaključkom pa popustila in ponudila možnost gostom, da se približajo. Kotnikovi izbranci so se trudili, a več kot 21 točk niso dosegli.

Po 53 minutah čiste igre je bil čas za tretji niz, ki se je spet bolje začel za domačine. Ti so povedli s 4:2, vodili z 8:6, a resneje se niso uspeli odlepiti. Za nameček so slovenski prvaki izid poravnali na 10, a to je Srbe očitno razhudilo in sledile so njihove štiri točke zapored, ACH pa se je še naprej trudil držati priključek. A dolgo ni več šlo, gostiteljem je uspel izjemen zaključek in vknjižili so zanesljivo zmago s 3:0. Tretji odločilni niz se je končal s 25:19 za gostitelje.