Rodgers znova vrgel 'hail mary', Green Bay, Seattle, Houston in Pittsburgh vsi preživeli 'wild card weekend'

Green Bay, Seattle, Houston, Pittsburgh, 09. 01. 2017 08.12 |

Letošnja sezone lige NFL se počasi a vztrajno bliža h koncu. Najboljše ekipe ameriškega nogometa so namreč že začele s tekmami končnice. Najprej pa so bile na sporedu t.i. wild card tekme, s katerimi dopolnijo konferečna polfinala. V letošnji sezoni so bili uspešni vsi štirje domačini, v igri za Super Bowl tako ostajajo Green Bay, Seattle, Houston in Pittsburgh.

Veselje nogometašev Green Baya po prebojo v konferečni polfinale.
Veselje nogometašev Green Baya po prebojo v konferečni polfinale. FOTO: AP

Ekipi Pittsburgh Steelers in Green Bay Packers sta si kot zadnji zagotovili mesto v konferenčnih polfinalih ameriškega nogometa v ligi NFL. Obe sta upravičili prednost domačega terena; Steelers so v konferenci AFC premagali Miami Dolphins s 30:12, Packers pa v konferenci NFC New York Giants z 38:13. Tekma med Pittsburghom in Miamijem je bila praktično odločena že po osmih minutah igre. Z dvema zadetkoma Antonia Browna in skupno 175 osvojenimi jardi so Steelers povedli s 14:0. V drugem krogu oziroma konferenčnem polfinalu jih čaka gostovanje pri ekipi Kansas City Chiefs. Pred tem bodo v konferenci AFC New England Patriots gostili Houston Texans, ki so v soboto ugnali Oakland Raiders s 27:14.

Na Lambeau Fieldu so Giants odigrali dobro tekmo, vendar premoči v obrambi niso znali kronati z zadetki. Gostitelji so se po zaostanku 0:6 prebudili v zaključku prvega dela in z dvema "touchdownoma" prišli do vodstva 14:6. Drugi zadetek je bil takoimenovani "hail mary" iz 42 jardov v zadnji sekundi polčasa. Packers bodo naslednjo nedeljo gostovali pri Dallas Cowboys, sobotni polfinale v nacionalni konferenci pa bo Atlanta Falcons - Seattle Seahawks.