Rogersu zahtevna pirenejska etapa, Nibali ostaja v rumenem

Pariz, 22. 07. 2014 17.28 |

Na 16. etapi kolesarske dirke po Franciji je bil najhitrejši Avstralec Michael Rogers (Tinkoff-Saxo). V skupni razvrstitvi je rumeno majico vodilnega zadržal Italijan Vincenzo Nibali (Astana).

Kolesarji so na dirki po Franciji po dnevu premora danes odpeljali 16. etapo. Na preizkušnji od Carcassonna do Bagneres de Luchona v Pirenejih, dolgi 237 km, je bil najhitrejši Avstralec Michael Rogers (Tinkoff-Saxo), v skupni razvrstitvi je rumeno majico vodilnega zadržal Italijan Vincenzo Nibali (Astana). Rogers je zmagal po samostojnem pobegu po zadnjem vzponu na prelaz Port de Bailes, drugi je bil Francoz Thomas Voeckler, tretji pa Belorus Vasil Kirijenka. Skupina z nosilcem rumene majice Nibalijem je sicer zaostala osem minut, vendar je Italijan brez težav zadržal skupno vodstvo, drugi pa je Španec Alejandro Valverde, ki zaostaja 4:37 minute. Slovenska tekmovalca na Touru sta današnjo etapo, prvo od treh pirenejskih, končala v ozadju; Kristijan Koren (Cannondale) je bil 127., Simon Špilak (Katjuša) pa 142., oba sta za zmagovalcem zaostala 26 minut in 47 sekund.

Za Avstralca je bila današnja etapna zmaga tretja na francoski dirki, letos pa je bil že dvakrat najhitrejši tudi na Giru. "Sijajno. Zame se je dirka začela, ko sem prišel prek zadnjega prelaza. Vedel sem, da bo Voeckler trd tekmec in vesel sem, da sem se ga znebil," je po zmagi pojasnil Rogers in tudi povedal, kaj je mislil s potezo pred spustom, ko je francoskemu tekmecu požugal s prstom: "Rekel sem mu, naj se ne zafrkava z mano, ker nima nobene možnosti. Prevečkrat sem že bil v tem položaju in nazadnje nisem zmagal," je še dodal Avstralec. Zanimivo je, da je bil lani Rogers že tik pred koncem kariere, saj je nad njim visela obtožba uporabe prepovedanih sredstev na dirki po Japonski. A so jo umaknili, Rogers pa je v novi sezoni začel nastopati kot prerojen.