Primož Roglič šestnajsti na novi lestvici svetovne serije

Ljubljana, 24. 07. 2017 11.42 |

Slovenski junak kolesarske dirke po Franciji Primož Roglič je na novi lestvici svetovne serije na 16. mestu. Prvo mesto še vedno drži olimpijski prvak, Belgijec Greg Van Avermaet. Zmagovalec Toura, Britanec Christopher Froome je šesti.

Primož Roglič
Primož Roglič FOTO: AP

Greg Van Avermaet na Touru ni izstopal, a je kljub temu zadržal prvo mesto, ki ga drži od uspehov na spomladanskih dirkah. Tudi na drugem mestu je ostal Španec Alejandro Valverde, ki je francosko pentljo po grdem padcu končal že v prvi etapi. Na tretje mesto se je prebil Irec Daniel Martin, ki je bil šesti v skupnem seštevku Toura. Avstralec Richie Porte, ki prav tako ni videl cilja na Elizejskih poljanah, ko je grdo padel v deveti etapi, je izgubil eno mesto in je četrti, za njim je zmagovalec majske dirke po Italiji, Nizozemec Tom Dumoulin, šesti je Christopher Froome. Britanec, ki se vrsto let osredotoča le na največjo dirko na svetu, je z novo skupno zmago na Touru v primerjavi z zadnjo lestvico svetovne serije pridobil 54 mest, za kar 69 mest je skočil Kolumbijec Rigoberto Uran, ki je bil na koncu v skupnem seštevku najbližje Froomu.

Primož Roglič je po prvi slovenski zmagi na dirki po Franciji ter uspehih pred tem 16. kolesar na lestvici svetovne serije. Za njim so denimo nosilec zelene majice najboljše po točkah na letošnjem Touru Avstralec Michael Matthews, najboljši mladi kolesar Britanec Simon Yates, zmagovalec dveh etap in nosilec pikčaste majice najboljšega na gorskih ciljih Francoz Warren Barguil, italijanski zvezdnik Vincenzo Nibali ...

Na 37. mestu je naslednji Slovenec, zmagovalec dirke po Švici Simon Špilak, ki bo po junijskem uspehu sezono nadaljeval na dirki po Poljskem. Ta se začne v soboto.