Hrvati nemočni na obračunu za prvo mesto z Nemci, mladi Švedi zanesljivi proti Egiptu

Rouen, Pariz, 20. 01. 2017 19.21 |

Na svetovnem rokometnem prvenstvu so v petem krogu skupine C Nemci v Rouenu brez težav premagali Hrvaško z 28:21 (13:9) in prvi del tekmovanja končali brez poraza. Švedska si je z zmago proti Egiptu s 33:26 (15:9) zagotovila drugo mesto v skupini D. Belorusi zvečer ugnali in prehiteli Madžare v skupini D (27:25). Danci dobili tudi peto tekmo.

Fotografija je simbolična.
Fotografija je simbolična. FOTO: AP

Nemški rokometaši so si pot do zmage proti Hrvatom tlakovali že v prvem polčasu, saj so si do 18. minute priigrali že pet golov prednosti (9:4). V drugem polčasu so se varovanci selektorja Željka Babića v 52. minuti Nemcem približali na dva gola zaostanka (20:22), vendar so nato do konca tekme dosegli le še gol, njihovi nasprotniki pa šest. S šestimi goli se je nemški reprezentanci izkazal Patrick Wiencek, enega manj je dosegel Kai Hafner, pri Hrvatih sta bila s petimi goli najbolj učinkovita Luka Stepančić in Manuel Štrlek. Nemčija bo v osmini finala v nedeljo igrala proti Katarju, ki bo danes zvečer igral z Dansko, ki si je v skupini D že zagotovila prvo mesto, Nemci pa si bodo pot do četrtfinala skušali priigrati v dvoboju z Egiptom, ki je v odločilni tekmi za drugo mesto moral priznati premoč Švedov. V pomlajeni švedski izbrani vrsti je bil najbolj razpoložen Niclas Ekberg z osmimi goli, enega manj je za Egipt prispeval Eslam Eissa.

V prvi tekmi skupini C je Savdska Arabija z golom razlike, 26:25, premagala Čile in predtekmovanje v svoji skupini končala na petem mestu, v skupini D pa je do petega mesta prišla Argentina, ki je s 26:17 ugnala Bahrajn, ki je prvi del tekmovanja končal brez zmage. V zadnji tekmi skupine C svetovnega prvenstva v rokometu je Belorusija s 27:25 (15:13) premagala Madžarsko in jo prehitela na tretjem mestu. Danska je v skupini D šele v drugem polčasu strla odpor Katarja, zmagala je z 32:29 (14:16) in brez poraza prišla do prvega mesta. Belorusi so proti Madžarom vodili večji del tekme, vendar nikoli več kot za tri gole. S šestimi goli sta bila za drugo zmago beloruske reprezentance, kar ji je prineslo drugo mesto v skupini C, najbolj zaslužna Ivan Brouka in Baris Puhovski, v madžarski izbrani vrsti sta po gol več dosegla Adam Juhasz in Gabor Csaszar. V tej skupini je prvo mesto osvojila Nemčija, ki je v Rouenu brez težav premagali Hrvaško z 28:21 (13:9) in prvi del tekmovanja končali brez poraza. Hrvaška se je morala zadovoljiti z drugim mestom. V zadnji tekmi skupine D se je Danska, ki si je že pred zadnjim krogom zagotovila prvo mesto, dolgo mučila s Katarci, ki so ob polčasu vodili z dvema goloma prednosti. V 36. minuti so aktualni svetovni podprvaki Dancem pobegnili na 19:15, vendar so se na koncu svoje pete zaporedne zmage veselili danski rokometaši. Švedska si je z zmago proti Egiptu s 33:26 (15:9) zagotovila drugo mesto v skupini D.