Krimovke in presenetljivo tudi Litijanke v finalu pokala

Litija, 20. 04. 2024 22.09 | Posodobljeno pred 13 dnevi

STA, M.J.
0

Rokometašice Kirma Mercatorja in Litije so se uvrstile v finale pokalnega tekmovanja. V polfinalnih tekmah zaključnega turnirja v Litiji je domača ekipa premagala Trgo ABC Izolo po podaljških z 29:28 (24:24, 15:12), Krim Mercator pa je v večernem obračunu s 34:33 (21:17) premagal Mlinotest Ajdovščino.

Potem ko so v prvi tekmi Litijanke v razburljivi končnici rednega dela zapravile prednost, ki so jo imele večji del tekme, Izola pa se je rešila s sedmih metrov ob koncu igralnega časa, je odločal podaljšek. Tega so, prav tako z zadetkom s sedmih metrov, dobile domače rokometašice in se razveselile finala.

V drugem polfinalu je bilo v prvem polčasu izenačeno do 25. minute, pred tem so Ajdovke vodile tudi za tri gole (10:7), krimovke pa največ za dva. Po izidu 15:15 pa so branilke naslove z delnim izidom 6-2 do polčasa prišle do štirih zadetkov naskoka.

V nadaljevanju je bilo videti, da bodo krimovke brez večjih težav upravičile status favoritinj in napredovale v finale. Vodile so za pet, šest golov (27:22, 32:26) in stvari imele pod nadzorom vse do zadnjih minut. Takrat pa so se Ajdovke prebudile in med 52. in 57. minuto z delnim izidom 4-1 prišle le na gol zaostanka (32:33). V tesni končnici so nato branilke naslova vendarle povedle za dva gola (34:32), kar je bilo v zadnji minuti dovolj za zmago, čeprav so tekmice tik pred koncem še zadnjič prišle na -1.

Največ golov za Krim Mercator, devet, je dosegla Jovanka Radičević, šest jih je dodala Barbara Lazović, pri Mlinotestu Ajdovščini pa je izstopala Ana Abina s 13, osem jih je dodala Nuša Fegic.

Drugi polfinale je bil sicer ponovitev tistega iz prejšnje sezone. Takrat je Krim zmagal s 30:20, v finalu pa nato premagal še izolski klub s 30:18. Rokometašice iz prestolnice tako v Litiji branijo naslov, v zgodovini samostojne Slovenije so jih doslej sicer osvojile že 28. Lovorika se je krimovkam izmuznila le dvakrat, v sezonah 1991/92 in 1997/98 je bila boljša druga ljubljanska ekipa, Olimpija. V sezoni 2019/20 je bilo tekmovanje prekinjeno zaradi pandemije koronavirusa, iz istega razloga pa naslednjo sezono pokalnega tekmovanja ni bilo.