Rokometašice Esbjerga do minimalne zmage v Budimpešti

Budimpešta, 27. 04. 2024 15.45 | Posodobljeno pred 13 dnevi

V ženskem četrtfinalu Lige prvakov sta moči merili zasedbi madžarskega Ferencvaroša in danskega Esbjerga. Ekipi sta udarili že tretjič v letošnji sezoni elitnega tekmovanja, vselej pa so slavile Danke, ki se na povratno srečanje odpravljajo z minimalno prednostjo (25:26).

Statistika Ferencvaroš - Esbjerg
Statistika Ferencvaroš - Esbjerg FOTO: Sofascore.com

Danke so na prvi zadetek čakale več kot tri minute, nato pa je dvakrat zapored domačo mrežo zatresla Henny Ella Reistad. Andrea Lekić je nato v deveti minuti s tremi zadetki poskrbela za vodstvo Madžark (4:3). Sledil je šest minut dolg strelski mrk domačink, kar je gostujoča zasedba izkorstila z delnim izidom 0:4.

V krizo so nato zapadle tudi rokometašice Esbjerga, ki so v desetih minutah dosegle le en zadetek, na drugi strani pa se je razigrala Petra Anna Simon (9:8). Danska ekipa je vendarle ob koncu prvega dela igra znova napravila manjšo razliko in tako na odmor odšla z dvema goloma prednosti (11:13).

Varovanke Jesperja Jensna so odlično odprle drugi polčas in se odlepile +4 (12:16), toda Ferencvaroš je tik pred vstopom v zadnjih deset minut igre znova poravnal rezultat (21:21).

Henny Ella Reistad
Henny Ella Reistad FOTO: AP

V 57. minuti so si Danke z golom Nore Mork priigrale ugoden položaj za zmago (23:26), ki pa je bila ob izdihljajih tekme še močno ogrožena. Vendarle je Esbjerg uspel zadržati prednost in v madžarski prestolnici slaviti s 25:26.

V taboru domačih je bila s sedmimi goli strelsko najbolj razpoložena srbska veteranka Lekić, na drugi strani pa z 10 zadetki Norvežanka Reistad. Domača vratarka Blanka Biro je zbrala 13 obramb (34 %), gostujoča Anna Opstrup Kristensen pa 11 (31 %).