Na EP Romanova na 10., Mihalinecova na 16. mestu

Praga, 08. 03. 2015 18.22 |

Slovenska rekorderka Sonja Roman je v finalu na 1500 metrov zadnji dan dvoranskega evropskega prvenstva v atletiki v Pragi zasedla deseto mesto (4:20,85). Maja Mihalinec je je v polfinalu teka na 60 metrov zasedla končno 16. mesto.

Na 1500 metrov je zmagala Etiopijka Sifan Hassan, ki nastopa za Nizozemsko (4:09,04). S tem so se končali slovenski nastopi na EP, najboljši izid pa je z osmim mestom na 3000 m dosegla Grosupeljčanka Maruša Mišmaš. Romanova, v petek je odstopila na 3000 m, na 1500 m ni imela kvalifikacij, ker je bilo le 11 prijavljenih tekmovalk. "Zlagala bi se, če bi rekla, da sem zadovoljna s svojimi nastopi na EP. V ozadju je bila gotovo prisotna bojazen, ker se zadnjih 14 dni pred EP nisem najbolje počutila," je med drugim dejala Romanova.

Maja Mihalinec je zadnji dan letošnjega dvoranskega evropskega prvenstva v atletiki v Pragi v polfinalu teka na 60 m zasedla končno 16. mesto. Atletinja velenjskega kluba je bil šesta v svoji skupini s 7,29 sekunde in se ni uvrstila v finale. V sobotnih dopoldanskih kvalifikacijah se je z 11. izidom uvrstila v polfinale. Tedaj je s 7,26 sekunde izenačila osebni rekord in se po mestih neposredno uvrstila v nadaljevanje tekmovanja. V tej sezoni je zelo napredovala.