Rosberg zmagal na VN Monaka

Monte Carlo, 25. 05. 2014 14.45 |

Na dirki formule 1 za VN Monaka je zmagal Nico Rosberg, ki je prevzel vodstvo v boju za naslov svetovnega prvaka. Drugo mesto je zasedel Lewis Hamilton, tretji je bil Daniel Ricciardo.

Nemec Nico Rosberg (Mercedes) je zmagovalec dirke v Monaku, šeste preizkušnje svetovnega prvenstva formule 1. Na ulični dirki v kneževini je bil drugi njegov moštveni sotekmovalec Britanec Lewis Hamilton, tretji pa Avstralec Daniel Ricciardo (Red Bull). V skupnem seštevku SP je Rosberg z drugo letošnjo zmago po Avstraliji tudi prevzel vodstvo, zdaj ima 122 točk, na drugem mestu pa je Hamilton s 118. Dirkača Mercedesa sta dobila vseh šest dirk sezone 2014. Klasična monaška preizkušnja je sicer postregla z nekaj običajnimi zanimivostmi na tej zahtevni progi, tako je moral dvakrat posredovati tudi varnostni avto (prvič po trčenju Sergia Pereza in Jensona Buttona, drugič po izletu Adriana Sutila s steze ob izhodu iz predora), ki je nekoliko zgostil kolono dirkačev. Vseeno pa na vrstni red ti obdobji nista bistveno vplivali, veliko dela v boju za zmago pa je Rosberg opravil že v soboto, ko je slavil v kvalifikacijah, te pa so v Monaku vselej izjemno pomembne.

Nico Rosberg
Nico Rosberg FOTO: Reuters

Če sta bila lahko dirkača Mercedesa vsaj navzven zadovoljna tudi z moštvenim izkupičkom, petič v sezoni sta namreč poskrbela za dvojno slavje svoje ekipe, pa ni bil prav nič dobre volje svetovni prvak Sebastian Vettel. Nemški zvezdnik, navajen serij zmag iz prejšnjih sezon, ima v letošnji veliko težav in tudi Monako je bil takšen. Že po nekaj krogih je Vettel, ki sicer ni slabo startal in se je mimo Ricciarda prebil na tretje mesto, ugotovil, da ga tehnika pušča na cedilu, tekmeci so kar "padali" mimo njega, po dveh servisnih postankih v boksih pa je obupal in svojega Red Bulla pustil v garaži.  Pod stopničkami so s točkami končali še Fernando Alonso, edini poleg prve trojice v istem krogu, ter Nico Hülkenberg, Jenson Button (vodstvo dirke je napovedalo, da bo še preiskalo njegovo trčenje s Perezom), Felipe Massa, Romain Grosjean, Jules Bianchi in Kevin Magnussen.

"Zame je to še en poseben dan. Lewis je vozil dobro in nenehno pritiskal name. A sem ohranil zbranost in mirno pripeljal do konca, zahvala pa gre tudi ekipi za izjemno delo," je dejal zmagovalec Rosberg. Rosberg je tako v dveh sezonah dosegel že drugo zmago v monaški kneževini, kjer ima stalno prebivališče. S peto zmago v karieri pa se je 28-letni dirkač zdaj izenačil tudi z očetom Kekejem po številu zmag.