Rosberg zmagovalec dirke v Spaju

Spa Francorchamps, 28. 08. 2016 16.09 |

Nemec Nico Rosberg (Mercedes) je zmagovalec dirke svetovnega prvenstva formule 1 v belgijskem Spa Francorchampsu. Njegov moštveni sotekmovalec in tekmec v boju za skupno prvo mesto Britanec Lewis Hamilton je bil tretji, med njima je dirko kot drugi končal še Avstralec Daniel Ricciardo (Red Bull).

Nico Rosberg
Nico Rosberg FOTO: Reuters

Nico Rosberg je šesto zmago v sezoni in 20. v karieri dosegel na razburljivi preizkušnji, ki so jo zaznamovali številni odstopi, trčenja in predrte pnevmatike, najbolj pa trčenje Kevinea Magnussena v zaščitne gume v 10. krogu. Danski voznik Renaulta jo je odnesel brez hujših poškodb, dirko pa so morali za nekaj časa celo prekiniti. Rosberg ima po današnji dirki še devet točk zaostanka v SP za Lewisom Hamiltonom, ki je belgijsko dirko začel iz zadnje startne vrste.

Sezona se bo nadaljevala že čez teden dni z dirko na še enem klasičnem prizorišču formule 1 v italijanski Monzi.

+2
Dirka v Spaju je bila ena zanimivejsih v zadnjih letih. Pa vseeno je to samo priblizek dogajanja v casih Prosta, Mansella, Piqueta, Villeneva, Senne....F1 je tipicen primer sporta, ki so ga unicili na racun sprememb pravilnikov, ki so jih prilagajali glede na"dnevno politicne interese" ( beri: interesi lobijev zveliiiikooooo denarja). SKODA!!!!!
kor22
29. 08. 2016 14.26
-4
to še sploh obstaja?, huf kdaj sem to nazadnje gledo, mislim da takrat ko je hamilton postal prvak na zadnji dirki v braziliji pred masso, ko ga je timo glock spusto...
tedoVV2HCmedo
29. 08. 2016 11.50
+0
FIA je ista stvar kot npr. UEFA in FIFA, ni več kvalitete in enakopravnosti, samo korupcija je. Nogomet se sicer še vedno gleda, ne vem pa kdo gleda formulo 1, vedno zmaga ista mašina, vožnja v boks več ničesar ne spremeni... Brezzveze.
lordslayer
29. 08. 2016 09.08
+0
v začetku je bilo sicer zanimivo, kar nekaj prehitevanja in veliki izlet Magnussena za prekinitev dirke, ampak me je proti sredini dirke vseeno premagal spanec ... zeh je tale F1 že zadnja 3 leta. Prej so pljuvali RB, kako so dominantni in jih je potrebno ustaviti ... zdej že 3 leta ni nihče drug osvojil pola razen mercedesov ... in to naj bi bila zanimiva F1. Zmeri slabi je vse skupaj, da o zvoku dirkalnikov sploh ne začnem. Ko sem bil na dirki je imela F1 od vseh serij, ki so vozile tisti dan, najslabši zvok ... zapustiš dirkališče in čez 500 metrov ne veš več, da za ovinkom vozi F1