V polfinalu se bosta 'udarila' Đoković in Federer, ki sta napredovala brez izgubljenega niza

Melbourne, 26. 01. 2016 07.45 |

Na teniškem OP Avstralije so končani vsi štirje današnji dvoboji v posamični konkurenci. V polfinale sta se uvrstili Serena Williams in Agniezska Radwanska v ženski, ter Roger Federer in Novak Đoković v moški konkurenci.

Ameriška teniška igralka Serena Williams je brez težav dobila ponovitev lanskega finala odprtega teniškega prvenstva Avstralije v Melbournu proti Rusinji Mariji Šarapovi z 2:0 v nizih. Američanka je potrebovala le dobro uro in pol in izgubila le pet iger, ter se z izidom 6:4 in 6:1 in prebila v polfinale. Njena nasprotnica bo Poljakinja Agnieszka Radwanska, ki je s 6:1 in 6:3 ugnala Španko Carlo Suarez Navarro.

Serena Williams
Serena Williams FOTO: AP
Prva igralka sveta Williamsova je imela v četrtfinalu nekaj težav le v prvem nizu. Šarapova je začela izredno odločno in Williamsovi že v uvodu vzela servis, a že po štirih igrah je lanska zmagovalka izenačila na 2:2. Sledil je razburljiv tenis, pri čemer je Šarapova zapravila kar nekaj priložnosti, da morda dobi prvi niz, Williamsova pa je bila uspešnejša in ga po 55 minutah tudi osvojila.

V drugem nizu je vse kazalo na to, da je Šarapova izgubila samozavest in upanje, da lahko dvoboj dobi. Po uri in 32 minutah je bilo dvoboja konec. Kljub temu je bila Williamsova vesela, da se je prebila v polfinale, saj je bil dvoboj vendarle doslej osrednji obračun uvodnega grand slama v sezoni. "Dvoboj je bil zelo intenziven," je po tekmi v Rod Laver Areni dejala Američanka.

Že pred tem je bila na igrišču Radwanska. Zmagovalka sklepnega turnirja WTA v sezoni 2015 je za zmago nad Španko potrebovala vsega 88 minut. Zdaj jo čaka zahtevna naloga v dvoboju z Williamasovo, ki je v dozdajšnih osmih dvobojih ni premagala še nikoli.

V polfinale teniškega turnirja v Melbournu, prvega grand slama sezone, se je brez velikih težav uvrstil tudi Švicar Roger Federer. Za 12. nastop v polfinalu Avstralije je tretjepostavljeni Švicar ugnal Čeha Tomaša Berdycha po 2:16 ure igre s 7:6 (4), 6:2 in 6:4.

Zadnji dvoboj dneva med posamezniki v Melbournu je bil dvoboj prvega in sedmega nosilca, Novaka Đokovića in Keija Nishikorija. Vodilni igralec na lestvici ATP ni imel težav in je zmagal s 3:0 v nizih, dvoboj je trajal dve uri in 10 minut.

Đoković je prvi niz dobil v dobre pol ure,  z eno odvzeto igro tekmeca je bil izid 6:3. V drugem nizu je Srbu uspel "break" že na prvo igro Japonca in do konca mu je to uspelo še v četrti igri za končnih 6:2 v 45 minutah. Tretji niz je bil v znamenju odvzetih servisov, le da ga je Japonec izgubil trikrat, Srb pa dvakrat. Na koncu je bil izid 6:4 za številko 1 svetovnega tenisa in Đoković se bo v polfinalu pomeril s Federerjem.

Serena Williams (ZDA/1) Marija Šarapova (Rus/5) 6:4, 6:1;
Agnieszka Radwanska (Pol/4) - Carla Suarez (Špa/10) 6:1, 6:3.

KOMENTARJI (40)

gcek
26. 01. 2016 17.54
+0
Nikoli ne veš gdo bo zmagal lahko imaš slab dan in zgubiš tako ,da Fedex lahko zmaga če bo Novak igral slabo drugače pa če bo Novak igral normalno gre v finale ampak pustimo se presenetiti lp.
Iniesta
26. 01. 2016 17.48
-5
Ce fedex zmaga, bo to prvovrstno presenecenje glede na Noletovo trenutno formo ...
damjannoo
26. 01. 2016 13.28
+6
Ne vem kakšne imate, da Federer ne more več. Federer je še vedno v samem vrhu svetovnega tenisa. Če bi kdo drug igral kot Fererer, bi ga hvalili kako je oh in sploh. Federer je pa kao slab ker pride "samo do finala" grand slama.
Sirius.2
26. 01. 2016 14.17
-5
nenavaden
26. 01. 2016 14.59
+8
Ti si faliranc, v polfinale se v svoji vasi ne prides.
debelifris
26. 01. 2016 13.19
+3
Federer je star 35 let!Novak pa 28 !Ni to malo razlika!Ko je bil Federer startoliko kot Novak je vse povozil z lahkoto!Novak igra samo na moč proti Federerju,drugače bi blo če bi Roger še lahko igral na moč!!!!!!!!!!!!!!! Samo ne more več ker je v letih!!!!!!!!!!!!!!!!
TheMatrix1
26. 01. 2016 13.40
+6
Ja imas prav ampak fora je v tem noben tenisac niti federer ko je bil mlad ni bil stabilen kot novak noben na sploh v tenisu ni bil tako v formi kot novak to so tudi vsi priznali. Federer lahko samo premaga novaka ce bo imel novak slab dan da mu nebi slo.
ziggi1
-5
hahha thematrix federer v najboljsih letih poje djokoviča za malico
poper00
26. 01. 2016 14.30
+2
Federer igra sedaj bolje kot pri 28 letih.Problem je le Novak.
Sirius.2
26. 01. 2016 14.38
+1
ziggi če ga ti treniraš po tem ti verjamem.
iMichael
26. 01. 2016 15.50
+3
Federer je zadnji Gs osvojil pri 29 letih, poglejte kaj pa dela Djokovic pri 28 letih. Tko da te pesmice da je Federer vse zmagoval pei teh letih je laž. Federer je zmagoval do 28 leta, naprej pa noc. Razlog? Djoković- Nadal
TheMatrix1
26. 01. 2016 18.44
-1
ziggi1 ni problem v federerju problem je novak, tako kot sem reku, federer ga bo premagal samo takrat če bo igral slabo oz. imel slab dan. ziggi1 ma lahko ti govoriš kaj hočeš. še enkrat ti povem noben tenisač ni bil tako stabilen tako psihično pripravljen in tako dobro igral da nima niti konkurence.
krnekilojz
26. 01. 2016 18.49
+0
res ma novak konkurenco. Edini ki ga lahko premaga je Roger pa se on ga ne more. Rogerja lahko pa samo Novak. Res ma Novak konkurenco.
masaker
26. 01. 2016 20.02
+1
Roger je lansko leta premagal Novaka trikrat....prav tako kot on njega. Tako, da ne na pamte, da ga ne more premagati. Tudi US Open bi dobil, če bi le malo več break žogic izkoristil, ker imel je dosti več možnosti za odvzem servisa, kot Novak njegovega. Tako, da včasih je potrebno tudi nekaj maega sreče in vse se obrne. Pustimo se presenetiti, ker če ga kdo lahko premaga je to Federer.
iMichael
-1
Djokovič pa ima že pet let v konkurenci Federerja z 17 GS, Nadala z 14 GS, Murrya in Wawrinko z 2gs ki konstantno igrajo v polfinalu. Federer neverjeten na hitri podlagi, Nadal na pesku nepremagljiv, Murry na betonu defenziven in trd, Skratka igralci top. Djokovič je poleg naštetih igralcev in še drugih ki jih ne omenjam osvojil 10 GS, to je impresivno. Tist ko vsaj malo dlje spremlja tenis, mu je povsem jasno da je to impresivno.
masaker
26. 01. 2016 20.08
+2
Mislim, da nam je lahko samo privilegij, da lahko spremljamo taka dva mojstra na delu. Kako se bo odvilo, pa bomo videli v četrtek. Naj zmaga boljši.
iMichael
26. 01. 2016 20.15
+0
masaker- dobil ga je na turnirjih in v žrebu, ki niso vredni povsem nič, če smo iskreni. Djokovič ga je dobil na vseh pomembnih dvobojih - GS, ker Federer ne more igrat konstantno na visokem nivoju 3 seta. 2 seta pa lahko. Zakaj? ker igra rizičen tenis, pritisk in napad, posledično pomeni rizik, da grejo žogice ven in na dva seta lahko to delaš. Tri seta je pa težko odigrat, da gre vse noter. Zato dajem prednost Noletu. Drugače pa igra Federer trenutno zelo dobro in napovedat je težko. Vse je odvisno kak dan bo. Če bo Novak igral kot z Nadalom v Dohi, nima teoretične šanse, če bo igral solidno oz. pod nivojem, Federer zmaguje . Tu se igra na tako visokem nivoju, da enostavno napak ne sme bit. Vse more delovat. Lahko pa se zgodi karkoli, Lahko da bo Nole odigral slabo in obratno. Bomo videli, čeprau bi raje videl da oba igrata na polno in da vse žogice grejo noter, ker ko se enkrat zaključi era teh igralcev, nam bo še žal. Takšni igralci se rodijo enkrat na 100 let