Savšek tretji v Seu d'Urgellu

Seu d'Urgell, 08. 08. 2015 15.00 |

Kanuist Benjamin Savšek je na tekmi svetovnega pokala v slalomu na divjih vodah v Seu d'Urgellu osvojil tretje mesto. Za zmagovalcem, Francozom Denisom Gargaudom Chanutom, je zaostal 2,95 sekunde. Drugi je bil Slovak Matej Benuš z 2,02 sekunde zaostanka. V finalu je veslal tudi Luka Božič, ki je bil 10.

Benjamin Savšek
Benjamin Savšek FOTO: Miro Majcen

V finalu med kajakaši je veslal še Peter Kauzer in bil na koncu sedmi s 4,05 sekunde zaostanka za zmagovalcem, Francozom Borisom Neveujem. Drugo mesto je osvojil Španec Samuel Hernanz s 0,55 sekunde zaostanka, tretje pa Avstralec Lucien Delfour, ki je zaostal 1,44 sekunde. V polfinalu so izpadli Simon Brus, ki je bil 20., Janoš Peterlin s 30. in Martin Srabotnik z 38. mestom. Med kanuisti je bil v polfinalu Jure Lenarčič 22., Anže Berčič pa 29.

V nedeljo nastop v polfinalu kajakašic čaka Evo Terčelj in Uršo Kragelj, med polfinalisti kanuističnih dvojcev pa bosta tekmovala Luka Božič in Sašo Taljat.

Med kanuistkami je slavila Avstralka Jessica Fox pred Čehinjo Katerino Hoškovo in Britanko Kimberley Woods.