Melbourne, 30. 01. 2016 10.22 |

Nemška teniška igralka Angelique Kerber je v velikem finalu teniškega turnirja za grand slam v Melbournu presenetljivo premagala prvo nosilko Sereno Williams. Nemka je prvič igrala v finalu katerega od turnirjev velike četverice in slavila zmago z 2:1 v nizih.

Angelique Kerber, šesta nosilka na OP Avstralije, je izvrstno začela veliki finale med posameznicami na tem prvem turnirju za grand slam v sezoni. Nemka je dobila prvi niz s 6:4, dvakrat je vzela servis prvi nosilki Sereni Williams, medtem ko je to Američanki uspelo le enkrat. Prvi niz je trajal 43 minut.

Serena Williams
Serena Williams FOTO: AP
Najboljša teniška igralka na lestvici WTA je v drugem nizu pokazala svoje kvalitete in v dobre pol ure z enim "breakom" dobila niz (6:3) in izenačila na 1:1. V tretjem nizu je Nemka presenetila Američanko, ji vzela servis in povedla z 2:0, a je Serena hitro izenačila na 2:2. Toda Kerberjeva je pokazala dobro igro in močne živce in dobila naslednje tri igre, odvzela servis tekmici in povedla že s 5:2 v odločilnem nizu. Serena je znižala na 5:3, nato pa je Nemka servirala za zmago, a je Američanka naredila "break."

Odločilna je bila deseta igra, ko je servirala Williamsova. Kerberjeva je dobila to igro in po uri in desetih minutah slavila zmago z 2:1 v nizih in 6:4 v odločilnem tretjem nizu. Za 28-letno Nemko je to prvi nastop v velikem finalu turnirjev za grand slam in seveda tudi prvi naslov na turnirjih velike četverice in druga zmaga v sedmih dvobojih z Williamsovo.

Kerberjeva je Williamsovi preprečila, da bi prišla do 22. zmage na turnirjih za grand slam, s čimer bi izenačila rekordni dosežek Nemke Steffi Graf. "Vse življenje sem trdo delala in zdaj lahko rečem, da sem zmagovalka turnirja za grand slam. Zveni prav noro," je v solzah sreče dejala Kerberjeva, zdaj zmagovalka skupno osmih turnirjev, in nadaljevala: "To sta bila moja najlepša tedna v življenju. Ko sem igrala na osrednjem igrišču, sem vedno dobila kar kurjo polt. Počaščena sem bila, da sem sploh bila v finalu. Sanje so se mi uresničile."

Kerberjeva, ki je v uvodnem krogu celo reševala svojo kožo proti Japonki Misaki Doi, ki je že imela zaključno žogico za zmago, se bo na novi jakostni lestvici v ponedeljek zavihtela na drugo mesto, Serena Williams pa bo ostala na vrhu. "To je bil dober dvoboj. Obe sva pokazali kar nekaj dobrega tenisa. Čestitke pa gredo Angie. Upam, da uživaš v tem trenutku, resnično si si to zaslužila," je Williamsova nagovorila tekmico iz finala.